Mauno Mattila puhuu Lahdessa Citymissionin tilaisuudessa 28.7. Heidän facebook sivuillansa tulee ensimmäiseksi tilinumero mihin pitäisi rahaa lahjoittaa, Keräsluvasta ei ole mainintaa.
Myös kolmentunnin ylistys video on nähtävillä. Myös sähkökitaristi Jukka Tolonen ja Räppäri SimoSon esintyy heidän kokouksisaan. Mukana myös Helluntaiseurakunta
https://www.facebook.com/citymission.fi/
Mauno on lähtenyt mukaan sähkökitaristien ja räppärien porukkaan jotka on tuhansia kertoja tuominnut sielulliseksi viihteeksi. '
Nyt tälläinen meno on varmasti hyväksyttävää,kun Mauno itse on paikalla puhumassa.
Mauno Mattila Lahdessa Cityseurakunnan tilaisuu
14
455
Vastaukset
Tekeekö sähkö kitarasta väärän soittimen? Entä valot kirkkojen katossa, luoko se harhaisen valkeuden? Vai mikä oli se pointti, en ymmärtänyt*?
Eikö Suomi ole vapaa maa julistaa kuka nyt mitäkin julistaa, siis jokainenhan tekee tilin elämästä.- Maunonmukaan
Pointti onkin siinä,että Maunon opetusten mukaan juuri näin on. Värivalot ja sähkökitara on sielullista ja saatanasta.
- Erkinnimimerkki
Oikea kysymys on se, saako Mattila puhua ko. paikassa toisen kerran.
Ja se, miten cityssä suhtaudutaan hänen puheisiinsa. - eitaidaolla
Ei näy ilmoitusta että Mattila olisi siellä jaarittelemassa. Tai jos on, niin hän julkaisee kyllä höpinöistään videon jos joku niitä sitten vain jaksaa katsoa tai kuunnella.
- Manonmukaan
Mainostaa omilla FB sivuillansa että on siellä puhumassa.
- fariseustelua
Heh, sähkökitaraa saa soittaa ja maallisen kuuloista musiikkia, mutta jos on ylistystä niin se on harhaoppia:D
- Maunonmukaan
Ylistys on harhaoppia.
- Manonmukaan
Maunon opetus osa 8. Lopunajan helvetillinen ylistys.
- Katsellaan.vaimon.kanssa
Internetin parhaat videot ovat päinvastaista oppia:
https://www.youtube.com/channel/UC3mXjZl0NelRWbStdZg0xRw/videos Nyt on mennyt puurot ja vellit sekaisin.
Ali Niemelän Citymissionin on katuevankeliointi palvelustyömuoto ja hän itse kuuluu Espoolahden helluntaiseurakuntaan. Lahden katutapahtumassa oli helluntailaisia ja baptisteja, mutta ei cityseurakuntalaisia.
Ristin Kansa -youtube kanavalla tulee tilaisuuden nauhoite pian. Vastaavaa tilaisuus tässä:
https://youtu.be/nVcS8RZqjxE
Siunauksin,
Mauno Mattila- Kaikenkarvaista.menoa
Voi sinua, Mauno! Olet sinä vain melkoinen höpönassu! :D
- Aalj
On täällä erikoista porukkaa.
Citymissionilla ei ole mitään tekemistä cityseurakuntien kanssa.
Se on ihan oma pieni lähetysjärjestö jossa kaikki kuuluu joko helluntaiseurakuntaan tai ev lut kirkon jäsenistöön.
Ei tästä enempää. ...
Siunaten AliAivan !!!!!!!!!!!! Todella taitavia kääntää kaiken Totuuden ylösalaisin niin kuin satanistit jotka kääntää risti ylösalaisin ja kaikki jota yrität selittää heille..
- Viilis
Citymission ja Cityseurakunta on aivan eri toimijoita. Niihin ketkä on äänessä tai kutsutaan puhumaan cityseurakuntiin tai on lähtöisin sieltä tai muista missä torontolaisuutta tuleekin suhtautua varauksella. Tässä ketjussa on kyse Citymissionista ei Cityseurakunnasta joka on Seppo Pehkosen perustama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22819245Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964164Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu732643Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv482153Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1901785Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891622Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1351540Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1681494Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141384