Kuka täällä on tuo persläpi joka kirjoittaa muita halventavilla nimimerkeillä, kuten syöPääsiDorka , JihuuMitäÄlykköjä, tätä on jatkunut jo vuosia, ja kyseinen mulkku on joku vanha kääpä, joka oman kertomansa mukaan käyttää tuhansia ja kymmeniä tuhansia maksavia kelloja, kaikkia tavallisen hintaisia kelloja käyttäviä ja niistä kyseleviä tuo luonnevikainen trolli solvaa ja herjaa.
nimittelee muita kirjoittajia milloin miksikin, oikein kunnon narsku psykopaatti ilmeisesti, onko siitä tehty jo nettivinkkaus, jatkuvaa vihapuhetta ja herjausta. Esim haukkuu muita "sivistymättömiksi moukiksi" ym vähemmän mukavaa. Pitäiskö tuo trolli laittaa kuriin ja nuhteeseen?
Kysymys palstatrollista
8
252
Vastaukset
- riippuuKatsantokannasta
Sivullisena kysynkin sinulta miksi arvokelloja dissaavat teinit ovat sitten paremmalla asialla kuin tuo sinun silmätikkusi? Onko köyhäily hyvästä ja pain vastoin pahasta?
- inhimillisyyskunniaan
Koska arvokellojen ja niiden käyttäjien eli porvarien ja sikarikkaiden vastustaminen on inhimillisten perusarvojen puolustamista. Kuulun itsekin työväen luokkaan eivätkä rahani riitä ikinä 250 euron kelloa kalliimpaan kelloon. Kannatan vasemmistolaisia arvoja, kohtuutta rahan käyttämisessä ja perusinhimillisiä auttamisarvoja. Rikkaat eivät anna euroakaan hyväntekeväisyyteen eivätkä tee mitään vapaaehtoistyötä kenenkään hyväksi koska se ei kuulu kapitalismin jääkylmiin ja epäinhimillisiin arvoihin.
- JaksatHalutaHuomiota
Hienoa luuseri. Paljonko laitat hyväntekeväisyyteen? Olet aika nolo sinä Prolopoika stevari.
- MinäAinaOikessaDorka
JaksatHalutaHuomiota kirjoitti:
Hienoa luuseri. Paljonko laitat hyväntekeväisyyteen? Olet aika nolo sinä Prolopoika stevari.
Olet vielä elossa..
- Minäminäminäminä
pain vastoin tietenki..
- KelloMies
Business sakkaa niin on raivo herkässä.
- Helppohomma
No, ei ainakaan kysele kummassa kädessä kelloa pidetään..
- MinäTiedänKaikenDorka
Taitaa olla Donnerin jörkka itse kun viljelee tuota dorkaa kuin osaisi svedua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722014
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821460Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821394Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111147Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 40856
- 94834
- 85805
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49765