Sinuun kauan sitten.. tiedä sitten.. hetkellisesti elämän lankamme osuivat yhteen ja tulimme toisistamme molemmat tietoiseksi.. sen jälkeen on sattunut yhtä jos toista.. siltikin jäit mieleeni voimakkaana.. ehkä tilanne olisi kuitenkin hyvä selvittää..
Ihastuinko vai rakastuinko
20
573
Vastaukset
- Ko_
Anna palaa, selvitä se "hänen" kanssa!
*peukutan* 👍- Jotainsussaon
Niinkau pitäis..) hullua odottaa oikeeta hetkeä.. hetkiähän on aina oikea.
- Ko_
Jotainsussaon kirjoitti:
Niinkau pitäis..) hullua odottaa oikeeta hetkeä.. hetkiähän on aina oikea.
Just, aivan! 👍😏
- KulkuriMatkaa
Peukutan myös, pidä kiinni siitä tunteesta, jonka koit, kun koit tunteen hänestä.
- Jotainsussaon
..) tunne ei tunnu häviävän. Yrittänytkin jo tuhannesti.
- KulkuriMatkaa
Jotainsussaon kirjoitti:
..) tunne ei tunnu häviävän. Yrittänytkin jo tuhannesti.
Se voi olla hyväkin juttu eli kestää vastoinkäymisiäkin, toivon syvästi, et löytäisitte toisenne ja yhteisen kielen jolla kommuinikoitte toisianne arvostaen. Toivon ja haluan uskoa, et tästä tulee hyvä ja toimiva juttu välillenne.
- Jotainsussaon
Kiitos..)
- linnunlaulu
Osui ja upposi minuunkin tuo aloitus.
Aikaa on kulunut kauan. Tunnistan kokeneeni tunnemyrskyn sisimmässäni tämän reissun aikana.
Olen alkanut jo tottumaan ajatukseen ettemme taida koskaan puhua tästä...enää ajatus siitä ei koske niin paljon kuin aiemmin.
Eikä minulla ole ollut sinun/hänen yhteystietojakaan enää.
Valmius kohtaamiseen oli ja on se vieläkin.
Luopuminen ja luovuttaminen ovat vain vallanneet mielialaa viime aikoina. Johtuu myös elämäntilanteestani.
Oot kuitenkin tosi tärkeä ja rakas minulle,
siitä syystä vielä silloin tällöin täällä oon käynyt.
<3
Levollista yötä- Jotainsussaon
Kirjoituksesi perusteella uskallan sanoa etten ole hän..) toivon kuitenkin sinulle myös onnea ns etsinässäsi..)
- edellinen
Kiitos. En minä etsi enää kaivattuani.
- kirjoititkomeistä
Minkä ikäinen ap?
- Onneamatkaan
"jotain suussa on" on rakastunut! Anna mennä vaan! Nyt heti!
- Jotainsussaon
...) Parempihan tämä on selvittää ku antaa vaan olla.
- Jotainsussaon
Ikääkään ei tänne taida uskaltaa laittaa.. hmm miksi ikä kiinnostaa..)
- MielessäOlet
Miten kauan aikaa on kulunut? Samat tuntemukset täälläkin, mielessä vaan pysyt. Kannattaisi varmasti selvittää, ehkä sitten pääsisi eteenpäin tavalla tai toisella.
- Jotainsussaon
Totta..) voihan olla että ylireagoin näiden tunteiden kanssa ja tutustuttuamme huomaan että asiat oisi pitänyt selvitää jo vuosia..)
- MielessäOlet
Niinpä..voihan se noinkin olla, mutta entä jos onkin molemminpuoleista? Ei näissä asioissa vuosilla ole merkitystä.
- Jotainsussaon
Niinkai se on..)
- Rmk_nainen
Samoja ajatuksia täällä. Itse ajattelen, että se oli jotain kiinnostuksen oloista juttua... Jotain jännää ja ihan uudenlainen fiilis, kun hän kurvasi eteeni yllättäen. Siinä meni tällainen puheliaampikin mimmi tosi hiljaiseksi ja ujoksi. Harmittaa nyt oma reaktio, hän varmaan luuli etten ole kiinnostunut. Juttu oli just päinvastoin 😄
Minäkin tunnen samoin; kohtasin kolme vuotta sitten miehen, joka on edelleen ajatuksissani päivittäin. Olemme kohdanneet muutaman kerran vuosien aikana ja olen kokenut, että meillä on hyvä keskusteluyhteys. Kaipaan itse enemmän, mutta olen epävarma hänen tarkoitusperistään; minulla on tunne, että minä haluan suhteelta enemmän kuin hän. "Suhteemme" on nyt pysähtyneessä tilassa ja itselläni on nyt tunne, että minun on aika yrittää unohtaa hänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681969- 1281394
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321353- 1431082
- 103932
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654