Jos ja jos Teuvo Hakkarainen olisi ollut Touko Aallon sijasta Tukholmalaisella homo klubilla, millaiset lööpit olisi ollut Iltapäivälehdissä ja kuvien kera. Tiedä vaikka olisi käynnyt siellä saunassa ?
Ai jeesus jos Teuvo olisi ollut homo klubilla
Revitystä_viikoiksi
16322
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riittää etttä Hakkarainen olisi ollut hetero klubilla, niin valtamedia kirjottaisi päivästä toiseen.
Toukon toilailut nähdään "edistyksellisenä" avarakatseisuutena suvakkien joukoissa.
Tai jos sipilä olisi läpsiny pakarat paljaana olevaa soinia
sairasta, tää on nin sairasta
Mitähän mieltä Wallin on Hakkaraisen asuntokohusta, onko kommentoinut asiaa?
Tähän on tultu: persuimmat persut uhriutuvat jo siitäkin, että Touko homostelee klubilla. Tuollainen on jo todella syvältä persusta.
Älä muuta virka, pekka poutakin lupailee jo huonoja ilmojakin, että mitähän tästäkin tulee?
Niin kyllähän Teuvo lähetti kunnon persujunttimaiseen tapaan kikkelikuvan jollekin naiselle ja kyllä siitä otsikoita revittiin ihan huolella.
Teukka kyllä selitteli että kyseessä ei ollut selfie vaan kaveri otti kuvan ja lähetti ilman lupaa. Luvan kaveri kumminkin sai kikkelikuvan ottamiseen.
Onko persujen porukoissa normaalia kuvata kavereiden kikkeleitä???
Eikös aikoinaan joku valtakunnan sovittelijakin lähetelly kikkelikortteja naisille, noin muistelen.
Joo tämmöinen kortti olikohan se nyt Vappu Taipaleelle.
Tyhmää mutta ei ihan yhtä noloa kuin lähetellä kuvia omasta jormastaan.
https://pbs.twimg.com/media/DYB0qpdWAAABu_z.jpg
Toikin olisi ollut paljon isompi uutinen jos olisi ollut persu, mutta se taisi olla demari, vai muistanko väärin?
Ei ole muistikuvaa.
Kortin olivat allekirjoittaneet kuuluisat TupoLevin veljekset ja korttiin oli rakennettu sisään useampi kuin yksi vitsi. Valitettavasti demarit eivät olleet asiassa pääosassa, sillä tuollaisen monikerroksisen vitsin rakentaminen vaatii älykkyyttä, ollaan kortin asiattomuudesta mitä mieltä tahansa. Persuista ei voi puhua edes samana päivänä tämän kanssa.
Mtvn oksennusuutisissa haastateltiin juuri Toukoa liittyen puoluetoverinsa lentokonejupakkaan. Ai että oli puhtoinen haastattelu.. Näin kansalaisten huijataan taas pois tapahtumista että Touko toilaili umpikännissä 'ilmastonmuutoskonfrenssissa'
Kukahan Toukon matkan muuten maksoi?
Menikö Touko ilmastonmuutoskonfrenssiin lentämällä vai polkaisiko ympåäristöystävällisesti Tornion kautta fillarillakuten sankarille sopii
Huomaahan tuon selvästi mistä media repii kohu-uutisensa, perussuomalaisista. Vaikka täälläkin joku mulkero yrittää uhriutumista tyrkyttää, mutta eihän tuota totuutta mediasta voi välttää. Muiden tekemiset painellaan hyvin nopeasti villaisella, mutta perussuomalaisten tekemiset tutkitaan perusteellisesti oikeutta myöden.
Onko siis Perussuomalaisten virallinen kanta se että vapaa-ajalla ilman paitaa ruotsalaisella homoklubilla otettu valokuva on kansanedustajalta paljon suurempi rikos, kuin varastaa petoksella kymmeniä tuhansia euroja suomalaisten veronmaksajien rahoja?