Suomesa saari nyt VAIN naisille!?

https://yle.fi/uutiset/3-10337557

Raaseporin edustalla on saari, johon pääsee vain naiset asumaan. Heitä tuleekin kuulemma ympäri maailmaa.

Kuvitelkaapa, että perustettaisiin saari tai mikä tahansa alue vain miehille? Kylä siitä meteli syntyisi valtamedian feministi- ja suvakkitoimittajissa!!!
3284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niinpä. Olemme jo tilanteessa , jossa naiset ovat "tasa-arvoisempia" kuin miehet.

Äänestä

Helsingin Jätkäsaareen rakennettiin kortteli vain "suomenruotsalaisille."?

Jos oltaisiin rakennettu tai edes ehdotettu asuinalueetta vain suomenkielisille suomalaisille, olisi vastaavasti hanketta syytetty rasistinatsistiseksi!

Äänestä

Ei kannata valittaa, jatkossa saadaan aivan vapaati perustaa mitä tahansa vain miehille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SeSuuriEro kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-10337557

Raaseporin edustalla on saari, johon pääsee vain naiset asumaan. Heitä tuleekin kuulemma ympäri maailmaa.

Kuvitelkaapa, että perustettaisiin saari tai mikä tahansa alue vain miehille? Kylä siitä meteli syntyisi valtamedian feministi- ja suvakkitoimittajissa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu