Pikku Chevyt ja Dodget Eurooppaan?????!!

Americancar

Nostan oman keskustelun tästä, vaikka jossain tästä aiheesta liipattiin!

Eli menikö korean Chevyt PSA:lle Opelin myötä vai jäikö ne GM:n piiriin???jos ei valmistetaankohan niitä enään, ja olisiko nyt mahdollista että niitä tuotaisiin takaisin Eurooppaan?

Entäs Fiat kauppojen myötä Chrysler konsernin myynti, myydäänkö EU:ssa uusia 300C Chrysler nimellä ?, eli Chrysler merkkinä on olemassa?..ainakin Jeepit myydään Jeeppinä!
Tuota ihmettelen suuresti että Dodget myydään Fiattina, tämä oli varmasti Fiatin huonoin valinta!, toivottavasti pikku Dodget myydään dodgena!

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kkfkfkfmfk

      Korean ja Amerikan Chevyt jäivät GM:lle ja valmistetaan edelleen. En ole kuullut suunnitelmista tulla Eurooppaan, mutta olisihan siinä logiikkansa, jos aikovat edelleen pyrkiä maailman suurimmaksi valmistajaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      194
      8876
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4718
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      52
      3740
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      104
      3106
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      95
      2752
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      2528
    7. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1878
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1485
    9. Golffarit kehityksen jarruna

      Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino
      Lappajärvi
      13
      1429
    10. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      68
      1322
    Aihe