Nykyään ei voi katsoa edes telkkaria

Vihaan.tätä.maata

Pelkkiä pilluvoide ja pillurättimainoksia ja se vitun trivago. Sata kertaa illassa saa adrenaliinin kohoamaan tappiin. Kymmenen minuuttia ohjelmaa ja kymmenen minuuttia pelkkiä akkojen pilluun keskittyviä mainoksia.

35

603

    Vastaukset 35

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tv_on_kuollut

      Ovatkin ainoat ohjelmat, jotka eivät ole uusintoja vuodelta 1953 - 2018. Tosin tulevat monelta kanavata, kuten muukin sisältö.

    • hesukk1

      On sillä luottotarjouksia vertailevalla blondilla sitten iso rako etuhampaissa...koominen näky.

      • Se o Salkkareide Pirjo, perkele! Siähä oot tarkkaa tiiraillu ku tuosta mainoksesta sen raon bongannu jostai iha vitu päästä.


      • kivamainos

        Niitä on kaksi rakoa, kun tarkkaan katsoo.


    • SalkkareitaVaiMitä

      Kärsiikö kysyä, että mitä ohjelmaa katsot? Se kun vaikuttaa mainoksiin.

    • töllökii

      Joo tarvitaan pärsaukon valkaisu mainoksia lisää ja jorman erektio lääke mainoksia sekä sihteeriopiston hintatietoja.

    • tttttthhhhhcccccc

      Mainokset on todella hermolle käyviä. Alan vaihdella kanavia usein kun mainokset alkaa. Toisinaan menen myös vessaan tai tupakalle tai saatan tehdä jotain pientä purtavaa. Silti näen mainoksia liikaa eikä niistä mikään saa halua ostaa. Lähinnä ne mainokset vain ärsyttää.

      Paljonkohan firmat säästäisi ilman mainostamista? Ruokakaupat ainakin paljon menettämättä mitään kun ihmiset ostaa ruokia mainostamattakin.

    • TVvintille

      Näin on, valitettavasti.

    • zxjxdgd

      Doc Martinkin loppui joten ei enää mitään katsottavaa.

    • Nonneks

      yle nayttaa de niron tuon todistetusti pedofilin elokuvia.

    • xxcbvqw

      Syksyn myötä tulee taas loputtomasti onttoja visailuohjelmia.

    • Sontaa

      Mainokset eivät ole mukavia, mutta pahempi on kun mukasivistyneet ihmiset katsovat "nätti nakuna pakistan" ym. vastaavaa sontaa.

    • tärkeää.tietoa

      Thaikatalogeja voisi myös mainostaa.

    • tupajumit

      enenhän nuota vanhonjen piikojen kyntiöitä mainostetiin vain posti mainoksissa, no nykyhään on vain sinkkuja pilvin pimein,

    • nxgd

      Töllön voi nakata pihalle.

    • oksettavaa

      Joo ja huippikiva dildoja. Ei voi enää edes syödä telkkarin edessä kun meinaa ykät lentää.

    • töhnätyt

      ei edes lehteä.

    • Että-sellasta

      Etenkin tuo Trivago on saavuttanut lakipisteensä. Sen tuoma tunnetila on pelkkä inho tuota yritystä kohtaan. Jos joskus tarvitsisin hotellia niin en varmuudella käyttäisi Trivagoa. Mainostaminenkin täytyy olla kohtuullista.

      Se noudattaa samaa psykologian totuutta, jossa otsaan tiputetaan vesipisara kerran viidessä sekunnissa. Kun olet siinä sidottuna kaksi viikkoa niin vihaat vettä niin helvetisti ja tulet juomaan mielummin omaa kustasi.

      Mainostajat luulevat, että jos mainosta näytetään ihan helvetisti niin sen teho paranee mutta totuus on jotain ihan muuta.

      • Rökäs

        Eikös se ple helppoa nyt marssia hotellin tiskille ja hinnan kuultuaan sanoa, että Trivagon kautta saa paljon edullisemmin, paljonkos äijä pluutaat??


      • Totuusvälittäjistä

        Hotellin tiskillä hinta on aina halvempi, kuin välittäjäyhtiön kautta, varsinkin jos älyää tinkiä päivän hinnan. Trivago voi hakea halvimman vaihtoehdon, mutta nappaa 20-30% huoneen hinnasta komissiota hotellilta.
        Trivagot ja muut pitää huolen siitä, että hotellissa asuminen maksaa ja paljon missä ikinä liikutkin.


    • näinon

      Joku kirjoitti:
      Etenkin tuo Trivago on saavuttanut lakipisteensä. Sen tuoma tunnetila on pelkkä inho tuota yritystä kohtaan. Jos joskus tarvitsisin hotellia niin en varmuudella käyttäisi Trivagoa. Mainostaminenkin täytyy olla kohtuullista. jne...


      Aivan samaa mieltä oon.
      Pitäisi olla mainosten peukkuttamis mahdollisuus..ja Trivagot loppuisi.

    • jkkll

      trivakomainosta vastaan pitäisi keksiä jotain. Tai siis sitä yhtiötä.
      Johtajia siellä kai on.
      Se ämmä on teatterikoulun käynyt. iljettää kuulla ääntäkin.

    • hkhjkj

      Yritysmuoto Julkinen
      Perustettu 2005
      Avainhenkilöt Rolf Schrömgens, Malte Siewert, Peter Vinnemeier
      Kotipaikka Düsseldorf, Saksa
      Toimiala Matkailu, hotelli

    • asia_vireille

      Nuo 3 ovat vittumaisen näköisiä, yhtä vittumaisia kuin mainos.
      Heiltä pitää alkaa vaatia korvauksia henkisestä kärsimyksestä.

    • HyiHelvettiiiiiiii

      Naiset ovat tatuoituja dildojen ja tappien reikiin työntäjiä.

    • kaukaasäädin

      Mainoksen ja todellisuuden välinen ero. Mmmm euron juustohampurilainen. Mikä vit.. on tämä säälittävä läpyskä? Miten olisi rehellinen alkoholijuoman mainos? Juo puolisosi haluttavaksi. Tai kännissä menee rumempikin.

      Aina on pitsaperjantai? Oikeasti pitsojen paras menekki on la-su. Siitä johtuu myös että vkl tulee eniten lasuja. Täh? No lue hidas uudestaan ja yritä ymmärtää.

      Sitten oikein epätoivoiset yritykset myydä seksillä. Joo kyllä me miehet katsotaan ei sillä mutta paljonko se auttaa myyntiin? Paras jäätelömainos missä nainen oikein lipoo aiheutti reaktion. Otin housut pois ja pyysin, lähes käskin naista tekemään kuin mainoksessa.

      Että on niistä mainoksista sentään jotain positiivista seurannut vaikka inhoan mainoksia.

    • munallamunii

      mainokset saa naiset näyttämään puutteessa olevia runkkadeilta, kun noita muovi munia saa marketeistakin paketissa,

    • t43www

      En ole enää vuosiin avannut telkkaria. iPad Pro sopii minulle paremmin, koska sillä voi tehdä paljon muutakin kuin vain katsoa tyhmänä telkkaria. Parasta on se, että on oman aikansa herra.

      • xjxgdq

        Et ole menettänyt mitään koska tvohjelmat nykyään tuubaa.


      • morger

        MUN HERMONI ei kestäisi kosketusnäytön naputtelua,,,ei!


    • aina_ohjelmaa

      Onnex mun telkka näyttää youtubea :D:D:D

    • tarjonta

      tosin sinnrkin voi jaadää koukkuun mitä tveesrä tule katsotaan netistä,

    • Saa.riittää

      Juuri kun työnnät jotain maksapasteija leipää suuhusi niin telkkarista pamahtaa tämä vitun huippukiva dildomainos. Meinaa yrjöt lentää. Naisen vitusta on tullut mainostajien suosikkikohde. Siitä paasataan kuin politiikasta.

    • vuosisadanmatkustaja

      Eurosportilta tulee pelkkiä nettikasinomainoksia.

    • jhjh

      meitä on monen junaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe