Täällä just täysikänen naisenalku, joka on rakastunut viisi vuotta vanhempaan mieheen, jolla on ollut yhdenillanjuttuja sekä seurustellut. Mä itse oon aina pitänyt yhdenillan juttuja ällöttävinä, mutta silti mun ainoan vähän pidempiaikaisemman säädön kohdalla mua ei haitannut sen aiemmat naisseikkailut, johtunee ehkä etten rakastanut sitä, toisinkuin tätä miestä. Oon siis itse neitsyt vielä omien päätösteni vuoksi, ja puhutessamme tuhmia miehen kanssa (ei olla vielä siis nähty kuin muutaman kerran välimatkan takia, jonka takia ei seksiäkään) mietin aina hänen kertoessaan mitä tekisi minulle, että hän on tehnyt niin jonkun likasen lorton kanssa baaristakin. Tulen myös mustasukkaiseksi jos hän on kavereidensa kanssa naisien kanssa tai edes vaikkapa snäppäilee muille naisille/viestittelee muualla. Oon kertonut vaan noista, että yhdenillan jutut häiritsee, mutta hän tietenkään ei ymmärrä miksi, koska onhan ne normaaleja.. En halua heittää tätä ainutlaatuista juttua hukkaan omalla typeryydelläni, joten voisiko ketään auttaa mitenkään?
Miten eroon mustasukkaisuudesta?
apujakiitos
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mustasukkaisuutta ei voi poistaa, ei lääkkeilellä, ei terapialla, eikä ajankululla. On vain mahdollista elää sen kanssa ja tottua siihen.
Jos mustasukkaisuus on niin vakavaa, että se haittaa puolison tai omaa oloa merkittävästi, mitään ei voi tehdä tilanteen parantamiseksi. On erottava, ja tavallisesti erotaankin, kun ei enää jaksa.