Vastatkaa tähän! Raukka asuu roskakatoksessa keskellä autiomaata ja elää kerjäämällä villikoirien keskellä! Miten epäinhimillisesti Irakin valtio voi kohdella löytölasta?
Kuuluisiko Ahmed sittenkin Suomeen? Suomen valtio antaa Ahmedille kaiken tarvittavan ja ylimääräistäkin!
Kuuluisiko Ahmed sittenkin Suomeen? Suomen valtio antaa Ahmedille kaiken tarvittavan ja ylimääräistäkin!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ahmed on tekaistu nimi ja omalla nimellä ei voi mennä Irakiin, koska murhatuomiot odottavat paossa olevaa ammattitappajaa.
Vihreiden kuvaama kännykkävideo Sipoon hiekkarannalta ei riitä.
Mikä operaattori Ahmedilla on i phonessa vois itekkin hommata hyvät kuuluvuusalueet ja melko halpakin ilmeisestti
Kela Rajaton 5G
Miten siinä kulttuurissa on vain kaksi miesten nimeä?
Ei varmaan tarvitse arvuutella mitä ne ovat?
Antaisiko Irakin valtio suomalaiselle turvapaikanhakijalle rahaa, asunnon, ruoat ja käyttörahaa?
Kuten geelitukat saa suomessa.
Hahahaaa, laitetaan tää vihreiden emma sinne testiin.
Siellä Ahmetti nauraa kavereidensa kanssa pölhölän käyntiä ,,,, Siinä piilee vaara että jäppinen on taas kohta täällä , Mehmettinä ja taas saa valita 01.01 tai 01.07 ,"" oikeella""" passilla ja rahaa on systeemillä kohta taas jossain maassa i pad kourassa vaatimassa rahaa ja turvaa kun ,,, tarinoitahan tulee tolta porukalta ,,,,
Ahmed nostaa rahoja jo Ruotsista, Norjasta, Saksasta ja Tanskasta.
Ahmed, Mehdi, Ali ja Adbullah nimillä on jo henkilöpaperit muissa maissa. Nyt oli tarkoitus ottaa Suomestakin rahat jollakin nimellä. On varmaan jo Suomessa vastaanottokeskuksessa Ali nimisenä.
Näistä ei pidetä mitään yhteistä rekisteriä.
Ovatpa inhottavia! Eivät anna löytölapsi-poloiselle rahaa. Ehkäpä Suomesta tulee kone hakemaan,,saapi Ahmet ihan yksin siinä ajella takasin Suomen lihapatojen ja ystävällisten SPR-tätien hameen aluksia haistelemaan.Eipä tarttee Ahmetin enää sen jälkeen vaivata päätänsä asumuksen tai rahanpuutteen vuoksi,,kaikki tulee kuin Manulle se "illallinen"
Ahmetti-poloiselle ei ollut sikäläinen kamelinkuljettajien "tietotoimisto" kertonut miten välttää palautuksen,,,sehän yksi onnistui paskaa heittelemällä keskeyttämään palautuksen,,ja ompi nyt "vapaaherrana" Suomessa nauttimassa valtion tarjoamaa vastikkeetonta helppoa elämää,,kyllä kannatti kätensä sillä kertaa "paskaan iskeä"
Vai mitä?
Ei hätää, kyllä Sipilän Juha käy sen houkuttelemassa yksityiskoneellaan maahamme takaisin ja lupaa sille omakotitalonsa, nyt sen Sipoosta hankkimansa. Ja Tesla tietysti autoksi, ei Ahmed millään romulla voi ajaa. Valtio antaa Kela Gold Card-maksukortin kouraan ja shoppailu voi alkaa.
Irak torjuu pakolaisten pakkopalautukset – Suomi erityishuomion kohteena
Irak ei suostu Suomen toivomaan sopimukseen, jonka myötä irakilaisia pakolaisia voitaisiin palauttaa vasten heidän tahtoaan.
https://yle.fi/uutiset/3-9405878
Suomesta on lennätetty takaisin Irakiin yli tuhat vapaaehtoisesti palaavaa irakilaispakolaista. Helsingin Sanomien mukaan Irakiin on palautettu pakolla jonkin verran irakilaisia, jotka täyttävät pakkopalauttamisen ehdot. Kyseessä olevat henkilöt ovat saaneet Suomessa rikostuomion ja heillä on voimassa oleva matkustusasiakirja.
Onko Suomen viranomainen tyhmä? Kirjoitetaan paperi, jossa kerrotaan, että vapaaehtoisesti halusi lähteä. Asia on silloin kunnossa Irakin kannalta.
Jos joku matkalla muuttaa mieltään ja joudutaan raudoittamaan, ei mahda mitään.
Nää Muhammedit ja Ahmedit on jättäneet jokamaahan reitinvarrella rahaanomukset eri nimillä ja kaikista tulee joku muijahan oli tehny saman kierroksen ja mennyt takasin kotiin ja rahaa tulee ettei pas^^lle taivu .
Vakavasti puhuen tuo todella pistää silmään! Nuo pitävät ihan luonnollisena sitä, että kun he tulevat tänne, niin valtio antaa kaiken mitä he tarvitsevat. Puheet ovat sen mukaiset.
Ja se on täällä kaiken lisäksi totta!
Ahmed on nykyään perussuomalaisten kansanedustaja.
Unohdin kertoa olevani pifhomo ja imeväni koirien mulukkuja.
Suomalaiset kelan siiderivalaat eivät saa seksiä. Siksi he saavat tyydytystä antaessaan ainakin rahaa geelipäille.