Ei mitään

Ihan samantekevä aihe. Naispapeista puhutaan kun miespapeistakin pitäisi päästä eroon.
Antaa kirkon ja poliittisten puolueiden tulla toimeen omillaan, niin pian huomataan että molemmat instanssit kuihtuvat pois nykymuodoissaan tarpeettomina!
2224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.. mutta miten ihmeessä viestisi liittyy USKOTTOMUUTEEN???

Äänestä

ei mitenkään poikkea muiden uskottomuudesta, sama koskee poliitikkoja. Keskustelupalstalla pyydetään ottamaan kantaa nimenomaan tämän heteropapin uskottomuuteen. Mitäs se muiden uskottomuus meille kummallekaan kuuluu? Sillä tavalla edellinen liittyi uskottomuuteen noin yleisesti. Toivottavasti tämä auttoi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


väliä kirjoitti:

Ihan samantekevä aihe. Naispapeista puhutaan kun miespapeistakin pitäisi päästä eroon.
Antaa kirkon ja poliittisten puolueiden tulla toimeen omillaan, niin pian huomataan että molemmat instanssit kuihtuvat pois nykymuodoissaan tarpeettomina!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu