Venäjä ampui espanjalaisohjuksen Virossa?

Harjoitteliko Venäjä provoa Virossa, osaako se elektronisesti laukaista Naton ohjuksia? Oliko jo nyt tarkoitus ohjata se Venäjälle tyyliin Mainilan Laukaukset?
9176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Puuutinin elektroninen hairintajarjestelma III otti AMRAAMIN hallintaansa. Se on jokin uusi tieteellinen systeemi joka on kehitetty jossain severomorslin sivussa..

Ei tuossa lopulta ole mitaan uutta tai sen kumman ihmeellisempaa.

Ne on niita uutiakin jutuja!

Pitaa vain soittaa sakkijarven polkkaa jatkuvalla taajuudella, niin kaikki nato-ohjukset laukeaa!

Äänestä

Tosta vois NATO halutessaan tehdä false flagin Venäjää vastaan, mutta NATO ei vajoa Venäjän tasolle. Venäjä se näitä Mainiloita ja "Krimin kansanmurha" -valheita harrastaa. Eikä NATO hyökkää, sillä se on puolustusliitto.

Äänestä

Jos rähinät tulloo, unohtakaa Natopellet :(

Äänestä

VIRO pyysi keskiviikkona puolustusliitto Natoa tutkimaan tapauksen, jossa espanjalaishävittäjä laukaisi vahingossa ohjuksen Viron yllä tiistaina.

Espanjan ilmavoimien Eurofighter-kone osallistui alueella Naton harjoituksiin. Mukana oli myös toinen Espanjan hävittäjä ja kaksi Ranskan Mirage 2000 -hävittäjää.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005784586.html?ref=rss

Äänestä

Trollit valmiusjonossa, kun ohje Pietarista kilahtaa luopioille.

Äänestä

Tassa trollia

Ameriikalaisten

Napalmirotisko B52 pommikone ammutaan alas Vietnamissa.

Yli 10 kappaletta B52 pommikoneita tiputettiin.

Ja myos MIG-21 havittajalla.

B52 on niin iso rotiska, etta siihen on suhteellisen helppo osua vaikka MIG-21:lla.

MIG oli myos nopea.

Äänestä
  • Suomalaiset itkee. Meidän rajoilla ei muut saa pössäytellä kuin venäläiset koneet. Kyllä me Kanarian saarille lennämme kunnon turistikoneella, mutta emme pössäyttele Viron yläpuolella muuta kuin paskat koneen vessassa. Se on turvallista menoa se!

    Äänestä

  • Miksei ihan ohjuksella jos on tarvis, kunhan on tilanne ja oikealla puolella. Mutta kenen puolella sitten.

    Taman maailman?

    Ennemmin keraisin joukkoja paremman maailman puolesta.

    Äänestä

Virolaisten provo tuo oli, siinähän näkivät Venäläiset, miten herkkä liipasinsormi Natolla tarvittaessa on :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elohjus kirjoitti:

Harjoitteliko Venäjä provoa Virossa, osaako se elektronisesti laukaista Naton ohjuksia? Oliko jo nyt tarkoitus ohjata se Venäjälle tyyliin Mainilan Laukaukset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu