Mitä mieltä olette näistä kotimaisista bändeistä jotka soittavat pelkästään covereita?
Esim. Sapattivuosi, Mauron Maiden, Dirty Deeds Indeed Plays Bon Scots Ac/Dc..?
Esim. Sapattivuosi, Mauron Maiden, Dirty Deeds Indeed Plays Bon Scots Ac/Dc..?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onhan nuita kiva kattella livenä. Sapattivuosi toimii kyllä levylläkin.
Jos tykkää soittaa vain toisten biisejä, niin antaa mennä vaan. Mielestäni kyllä oman musiikin teko on mukavempaa kuin toisten biisien soittaminen.
No Apocalyptica. En tiedä onko varsinainen cover-bändi mut Metallica covereita ovat tehneet aika määrän.
tietääkseni vain sen yhden levyn ovat tehneet Metallica covereita. Helvetin mielenkiintoinen ja hyvä levy.
Covereillahan noi kuuluisuutta sai. Tosin kyseisen bändin omat tuotokset olivat paljon parempia kuin huonolta kuulostavat metallica coverit. Nykyään biiseistä tuntuu sellot kadonneen taustalle ja muut soittimet paistaa liikaa. Ei hyvä, ei hyvä.
Cult on yksi parhaimmistoa vaatimattomassa levykokoelmassani.
Typeriä virityksiä, on miehiltä mielikuvitus loppunu
Tulihan tätä asiallista kommentiaki! Ite vain olen aina ihmetelly että saako nuo bändit jopa palkkioitaki niistä keikoista?