Mitä siinä pitää ottaa huomioon ja paljonko pitää maksaa palkkaa asiakaspalvelu tehtävään?
Työntekijän palkkaaminen?
24
531
Vastaukset
- Fgjhg
Vähintään 3000 euroa kuussa jos on kyse kokopäivätyöstä.
Jos tää ei selviä sinkut-palstalla, niin ei sitten missään.
- Raha-on-kemia
Ainakin se että työntekijä on hyvännäköinen jos naisen palkkaa. Palkka riippuu työtehtävistä onko vaativaa työtä. Asiakaspalvelussa työ ei ole vaativaa, kassakoneen käyttö pitää osata. Sanoisin palkaksi 1600 euroa jos koko päivähomma.
- lihavihatipunen
Vitun urpo, ei kaikissa asiakaspalvelutehtävissä tarvi kassakonetta käyttää, ja on myös vaativampia asiakaspalvelutehtäviä. Kyllä huomaa, että sulla ei ole mitään käsitystä työelämästä.
Käyt kattoon sen twitterin, instagramin, facebookin jne.
Ykski maininta metoo kampanjasta meinaa että siitä ämmästä on enemmän harmia kuin hyötyä. :DKyllä, juuri näin. Mitään pihtareita ei voi palkata asiakaspalvelutyöhön (tai mihinkään muuhunkaan työhön).
Poliisinpoika kirjoitti:
Kyllä, juuri näin. Mitään pihtareita ei voi palkata asiakaspalvelutyöhön (tai mihinkään muuhunkaan työhön).
Niin ja sitten seki että pilaa työilmapiirin.
Pervoja vitsejä satelee puolin ja toisin.
Ei pysty palkkaan mitään herkkähipiäistä Ellua.KonnaKettu kirjoitti:
Niin ja sitten seki että pilaa työilmapiirin.
Pervoja vitsejä satelee puolin ja toisin.
Ei pysty palkkaan mitään herkkähipiäistä Ellua.Sulle kettuiltiin äsken, etkä ees tajunnu...
Wwuwuw kirjoitti:
Sulle kettuiltiin äsken, etkä ees tajunnu...
Puoli vitsillä mie itekki näitä laittelen. :D
- Totuus-
Itse voisin palkata personal trainerin. Sellaisen tiukkakroppaisen ruoskijan. Paljonko se maksaisi.
- lihavihatipunen
Googleta "personal trainer Turku" ..ei voi olla niin vaikeeta.
- semmostase
itse ei kannata palkkaa maksaa. Kelasta saa palkkatukee joka maksaa työntekijälle. Ei yli tonnia kannata silti maksaa ja ota työkokeiluun vaikka ja 9 euroa päivässä. Säästät itse kymmeniä tuhansia, käytä systeemia hyväksi. Kyllä työntekijän pitää osata nykyään kaikkea, kassakonetta pitää osata käyttää ja tietokonetta , pitää olla ajokortti ja auto, työturvakorttikin pitää olla ja hygienia passi, lukio käytynä ja vähintään 5 vuotta työkokemusta vaikka olisi 20 vuotias. Työnteko pitää aloittaa jo 12 vuotiaana
Mikäli maksat 2000 euroa kuussa, kokonaismäärä mitä maksat on noin 3000, koska sinulla on niitä muitakin maksuja, vakuutus, TEL, LEL jne
Wwuwuw kirjoitti:
Ei nyt sentäs.
Tietysti jos jättää ne pakolliset maksut maksamatta, ei mene niin paljoa.
Niin joo, kysyin tuota yhdeltä yrittäjältä, hän sanoi jos palkka olisi 1000 euroa, kokonaiskulu olisi 1600 euroa.
Itseltä aikoinaan jäi kesälomatyö saamatta siksi, että työnantajalle olisi tullut niin paljon kuluja, ettei olisi kannattanut taloudellisestirunontaja kirjoitti:
Tietysti jos jättää ne pakolliset maksut maksamatta, ei mene niin paljoa.
Niin joo, kysyin tuota yhdeltä yrittäjältä, hän sanoi jos palkka olisi 1000 euroa, kokonaiskulu olisi 1600 euroa.
Itseltä aikoinaan jäi kesälomatyö saamatta siksi, että työnantajalle olisi tullut niin paljon kuluja, ettei olisi kannattanut taloudellisestiLiioitteli.
Tuosta voi katsoa..
https://www.palkka.fi/palkkalaskuri/Index.htmWwuwuw kirjoitti:
Liioitteli.
Tuosta voi katsoa..
https://www.palkka.fi/palkkalaskuri/Index.htmKiitos
Wwuwuw kirjoitti:
Liioitteli.
Tuosta voi katsoa..
https://www.palkka.fi/palkkalaskuri/Index.htmTUohon ei taida kuulua tapaturmavakuutusta, tosin sekään ei taida olla kuin muutaman kympin ja ryhmätapaturmavakuutuksessa vielä vähemmän.
- Mies--
Työvoima on kallista suomessa paitsi työtön joutuu tekee ilman palkkaa töitä vuosia koska työkkäri määrää. Ilmoitus vaan työkkäriin ja niin ne lähettää sulle ilmaisia työntekijöitä jos sulla on oma yritys. Kaikenlaisia kuluja tulee paljon paitsi jos olet työkokeilija niin ei tarvii edes vakuutusta ottaa.
- Aikuinenmies-
Palkkaa pitää maksaa todella paljon. Kerran yritin palkata autonkuljettajaa eikä kukaan suostunut töihin 2800 euron kk palkalla. Helppo työ kuskata tavaraa hyvällä palkalla enkä saanut työntekijää. Lopulta lopetin koko yrityksen.
- lihavihatipunen
Ei sulla mitään yritystä ole ollut, Atm32.
Et mitään, kun palkkaat jonkun ätmin tukitöihin.
- 43mies
Itse kun hakee töitä niin aika huonosti maksavat vaikka talo pitäisi osata rakentaa hyvin ja kunnolla pitää osata remontoida. Ehkä jossain uudella maalla maksavat yli kaksi tonnia mutta ei satakunnassa tai keski-suomessa. Hain just seurakuntaan kun ne haki raksamiestä niin 1500 olisivat maksaneet. Olisi pitänyt rakentaa ja rempata kaikkea ja pitää huolta seurakunnan omistamista kiinteistöistä.Just joo sanoin että sitten ei varmaan tarvii osata juuri mitään sillä palkalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596759Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495844Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463175Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282807Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901442Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os161175Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps18916Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1820- 54819
Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1787