Aloin menettämään nopeaan tahtiin hiuksia. Aika sijoittui juuri sopivasti siihen väliin kun koin kovaa stressiä sekä käytin ihan hirveästi kuivashampoota. Siis se oli suihkun orvike, saatoin pestä hiukset vain kerran tai kaksi viikossa. Ja harjaan hiuksia myös aika harvoin. Nyt hiukset ovat selkesäti harventuneet, aivan yht äkkiä ja nopeasti. Vielä joulukuussa hiuket oli normaalit paksut, nyt enään liru jäljellä. Päänahka myös alkoi hilseilemään ja rasvoittumaan ihan hirveästi, tätä ongelmaa mulla ei ole kyllä ikinä ollut ennen, nyt pahin on ohi parin kortisoniliuospullollisen jälkeen, mutta vieläkin päänahassa on erillaisia tuntemuksia, kutinaa, nipistelyä, kiristystä.
Lopetin kuivashampoon käytön ehkä n. 4kk sitten. Mutta eipä tuo kutri näytä elpyvän.
Olen lähes hermoraunio asian tiimoilta, pelkään että minulla on naistyypin kaljuuntumista, mutta olisiko se tapahtunut näin nopeasti ja yht äkkiä??
Kuivashampoot ja sivuvaikutukset
KALJUKUTRI
1
194
Vastaukset 1
- KALJUKUTRI
Niin ja käyn nyt suihkussa joka päivä, pesen hiuksia hajustamattomilla allergialiiton hyväksymillä tuotteilla kuten LV. Syön myös nyt briorionia seä biotin strongia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51841
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83771Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15690Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479