Aloin menettämään nopeaan tahtiin hiuksia. Aika sijoittui juuri sopivasti siihen väliin kun koin kovaa stressiä sekä käytin ihan hirveästi kuivashampoota. Siis se oli suihkun orvike, saatoin pestä hiukset vain kerran tai kaksi viikossa. Ja harjaan hiuksia myös aika harvoin. Nyt hiukset ovat selkesäti harventuneet, aivan yht äkkiä ja nopeasti. Vielä joulukuussa hiuket oli normaalit paksut, nyt enään liru jäljellä. Päänahka myös alkoi hilseilemään ja rasvoittumaan ihan hirveästi, tätä ongelmaa mulla ei ole kyllä ikinä ollut ennen, nyt pahin on ohi parin kortisoniliuospullollisen jälkeen, mutta vieläkin päänahassa on erillaisia tuntemuksia, kutinaa, nipistelyä, kiristystä.
Lopetin kuivashampoon käytön ehkä n. 4kk sitten. Mutta eipä tuo kutri näytä elpyvän.
Olen lähes hermoraunio asian tiimoilta, pelkään että minulla on naistyypin kaljuuntumista, mutta olisiko se tapahtunut näin nopeasti ja yht äkkiä??
Kuivashampoot ja sivuvaikutukset
KALJUKUTRI
1
157
Vastaukset
- KALJUKUTRI
Niin ja käyn nyt suihkussa joka päivä, pesen hiuksia hajustamattomilla allergialiiton hyväksymillä tuotteilla kuten LV. Syön myös nyt briorionia seä biotin strongia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028172Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m967443Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785592Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184791Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1242561Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572449Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71411Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa471250