Käytkö liian usein vessasa? Myöhästyitkö kello siettemän aamulla. 70 kilsaa matkaa töihin. Pomolla on paljon velkaa onneks voi purkaa kaiken paskan työntekijöihin. En vaatisi mitään muuta kun pomo ois kiva.
Suomen vittumaisin työnantaja
4
389
Vastaukset
- mielipide------
Mielummin työttömänä kuin kusipää firman heittopussina mitättömällä "palkalla".
- verovapaatedut
Silloin työhön pitää suhtautua harrasteena, mutta jos se harraste on kovin ikävää harrastaa, niin sitten voi olla typerää.
Tuollainenkin on pointti että: erittäin vaikeasti työllistettävät, joille pitäisi maksaa heidän kokemuksensa mukaista palkkaa eli vähintään 6000EUR verovapaasti viikossa... muuten he eivät pysty selviytymään hengissä, kuolevat nälkäänkin.
Muutama kymmenen vuotta sitten ei ollu paskoja palkkoja oli jotain järkee touhussa. Nyt on porvarihallitus "laittamassa suomen asioita kuntoon"
- ksldjfklkldfjsd
Suomen valtionkin etu olisi nimenomaan korkeat palkat joista saisi enemmän verotulojakin. Nyt toimitaan tasan päinvastoin polkemalla palkkoja suohon.
Työ ei vastaa tarkoitustaan jos siitä ei saa sellaista palkkaa jolla tulee toimeen. Miksi sellaiseen pitäisi kenenkään hukata aikaansa ja voimavarojaan? On niitä parempiakin harrastuksia kuin ryönätä jollain paskaisella tehtaalla tms.
Työnantajissakin sellaisia paskoja jotka käyttää rahaa kaikkeen toisarvoiseen paskaan mutta työoloja helpottaviin asioihin ei ole "rahaa" milloinkaan... perkele!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2166828Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3134778"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1433626Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1153444Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m673405Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492876Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2652710Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.832449- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011951