100 autoa paloi 1 mies vangitaan?

Yhtä miestä vaaditaan vangittavaksi Ruotsin autopoltoista, toinen vapautettu

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201808162201141903_ul.shtml

Jokin ei nyt täsmää.
9194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Videoissa porukkaa on vaikka,kuinka paljon ja monessa eri kaupungissa.

Äänestä

No toisella oli huonompi suojaväri.

Äänestä

Toivottavasti on KD:n puheenjohtaja. Hänhän koko sopan aiheutti.

Äänestä

Mahdoton todistaa mitä kukin on konkreettisesti tehnyt siksi kaikki on vapautettava.

Äänestä

Ruotsin poliisihan ilmoitti melko pian tapahtumien jälkeen, että rikosilmoitusta ei tehdä, vaan lapsukaiset vietiin koteihinsa mamien ja papien luo, joiden kanssa sitten diskuteerattaisiin asioista. Osa vietiin ihan poliisiautolla kotiin.

Näin kirjoitti joku - mikä? - ruotsinmaalainen lehti.

Äänestä
  • Kaikki kakarat olisi pitänyt heti sijoittaa laitoksiin ympäri ruotsia jokainen pois kotipaikkakunnaltaan ja vierailukieltoa ensimmäinen 3kk., sen jälkeen iso lasku vanhemmille ja karkoitus kaikille suvuille.

    Israel osaa homman: Kun yksi vääräuskoinen mokaa niin se tapetaan heti ja maansiirtokoneet käyvät jyräämässä suvun kodit ja ampumassa suvun miehet, yleensä akkoja ja kakaroitakin kuolee vahingossa.

    Ruotsissa ei tietenkään ole mitään järkeä jyrätä yhteiskunnan asuntoja, mutta karkoitukset pitäisi ottaa käyttöön.
    Aluksi täydellinen ulkonaliikkumiskielto ja ruotsin maaperälläoleilukielto, menkööt persereikävaltionsa lähetystön pihamaalle telttailemaan kunnes joku vääräuskoinen imaaminpaska on saanut kerättyä matkakolehdin kasaan.

    Vittuako noita auttajaansa purevia koiria hyysää.

    Äänestä

Porukkaa oli kuin pipoa swenskojen autoja polttamassa ja yksi vain vangittiin.

Äänestä

sUomessa ei saada kiinni tuonlaisista rikoksista koska vaarana on että alkaa mellakat.

Äänestä

Mitä täällä itketään ei siellä palanut kuin paskiaisten autoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syyllinen-löytyi kirjoitti:

Yhtä miestä vaaditaan vangittavaksi Ruotsin autopoltoista, toinen vapautettu

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201808162201141903_ul.shtml

Jokin ei nyt täsmää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu