Mistään ei löydy yhteistietoja ja ainoat Google-osumat tulevat tälle palstalle:)))
Mistä voi tilata Jyystaxin?
17
328
Vastaukset
- Mira_Varissuolta
Älä sitten pety jos paikalle pölähtääkin peris mannemersullaan :-))))
- Alex.Rossi
Sen saa varmaankin tilattua kun laittaa sähköpostia osoitteeseen [email protected] :)))))))))))))))))))))))))
Bicky Royal mies sitä kun onkin Penetrators MC:n puheenjohtaja, taksifirman toimitusjohtaja ja tunnettu tatuoitukaluinen penetraattori :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Ehkä kyseessä on vielä sen verran tuore firma, ettei sitä löydy googlesta tai mistään yhteystietosivuilta.
Mutta varmasti sen JyysTaxin voi tilata Varissuolta Penetrators MC:n kerhotiloilta tai soittamalla itse Bicky Royal-miehelle, joka on yrityksen omistaja.
Pitäisi kysyä Bickyltä sitä, että onko JyysTaxi lähtenyt mukaan myös noihin sairaala/lääkärikäyntejä varten ajetttaviin Kela-taksikorvauksiin. Kun huomasin että niissä potilaalla on matkasta 25euron omavastuu, niin jos vaikka JyysTaxi lähtisi mukan hintakilpailuun vaikka esim. 10-20 euron omavastuusummalla.
Mutta tosi hyvä juttu, että on Bicky järjestänyt tällaisen taksifirman, joka kuljettaa myös liikuntarajoitteisia potilaita GMC-pakulla:)))))))))))))))))))))))))))))
Kyllä kai niissä JyysTaxeissa on myös näkyvillä se tunnettu Tatuoitu Penis-logo:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Niin parhaiten sen saa tilattua puhelimitse tai just sähköpostitse. Mut vähän kyllä epäilen että oletko sä mikään OIKEA Alex Rossi, sillä tuskinpa hän amerikkalaisena osaisi tosta vaan kirjoittaa äidinkielentasoista suomea, saati edes tietää jostain Varissuolta käsin pyöritettävästä taksifirmasta :)))))))))
Tuota pitääkin selvittää että voiko Viroon rekisteröity yritys tehdä noita kela-korvattavia kyytejä. Siinä oliskin kyllä hyvä kilpailuvaltti jos pistäisin omavastuuosuudeksi vaikka 20e.
Itse asiassa en ole laittanut penis-tarraa näihin takseihin, sillä se loisi mielleyhtymän Penetrators MC:hen joka on pelkkä moottoripyöräkerho eikä liity kerhon jäsenien työhön. Me rassataan Harrikoita ja jyystö-truckeja, reenataan penislihaksia jne. ihan harrastepohjalta ja jokainen tekee työkseen mitä tekee :)bicky_royal kirjoitti:
Niin parhaiten sen saa tilattua puhelimitse tai just sähköpostitse. Mut vähän kyllä epäilen että oletko sä mikään OIKEA Alex Rossi, sillä tuskinpa hän amerikkalaisena osaisi tosta vaan kirjoittaa äidinkielentasoista suomea, saati edes tietää jostain Varissuolta käsin pyöritettävästä taksifirmasta :)))))))))
Tuota pitääkin selvittää että voiko Viroon rekisteröity yritys tehdä noita kela-korvattavia kyytejä. Siinä oliskin kyllä hyvä kilpailuvaltti jos pistäisin omavastuuosuudeksi vaikka 20e.
Itse asiassa en ole laittanut penis-tarraa näihin takseihin, sillä se loisi mielleyhtymän Penetrators MC:hen joka on pelkkä moottoripyöräkerho eikä liity kerhon jäsenien työhön. Me rassataan Harrikoita ja jyystö-truckeja, reenataan penislihaksia jne. ihan harrastepohjalta ja jokainen tekee työkseen mitä tekee :)Hyvin sanottu, mäkin olen vielä muutaman vuoden ajan töissä vartiointiliikkeessä kunnes eläke kutsuu. Enhän mäkään työajalla kanna Penetratorsin liivejä, se on enemmänkin vapaa-ajan harrastus kun äijien kesken rassataan prätkiä ja käydään kesäiltoina ajelemassa.
- KurppaN
Periksen mielikuvitustaksit pitää tilata Suomi24-sähköpostilla :)
Peris sitä, peris tätä, peris peris peris! (Cheekiä mukaillen) 😂 Vaikka mähän en siis liity JyystaXiin yhtään mitenkään.
Bickyn GMC pikkubussi on muuten tainnut saada autoveropäätöksen, sillä näin sen tänään Raisiossa yhden katsastuskonttorin pihalla. Vai olikohan tekemässä jotain muutoskatsastuksia tms. Sitä meidän pitää toki kysyä itse Bicky Royal mieheltä :)))Joo GMC invataksi sai verotuspäätöksen ja noudin kilvet konttorilta. Onneks toi on sen verran vanha jenkkipaku että autovero määräytyy tullin laskeman arvon perusteella ja ajoneuvovero painon perusteella, ei CO2-päästöjen. Kjäh häh hää! Pitääkin hei ruuvata syöttöä vähän rikkaammalle ja aina Liljalaakson lähistöllä polkaista kaasu pohjaan liikennevaloissa niin musta pilvi se vaan pöllähtää pakoputkesta!
bicky_royal kirjoitti:
Joo GMC invataksi sai verotuspäätöksen ja noudin kilvet konttorilta. Onneks toi on sen verran vanha jenkkipaku että autovero määräytyy tullin laskeman arvon perusteella ja ajoneuvovero painon perusteella, ei CO2-päästöjen. Kjäh häh hää! Pitääkin hei ruuvata syöttöä vähän rikkaammalle ja aina Liljalaakson lähistöllä polkaista kaasu pohjaan liikennevaloissa niin musta pilvi se vaan pöllähtää pakoputkesta!
Oivoi, voi... Kyllä ne CO2-päästöt ovat kuitenkin kaikkein tärkein asia autoa ostaessa. Olisit mieluummin ostanut vaikka uudehkon VW Transporterin, ihan hyvin senkin olisi saanut muutoskatsastettua invataksiksi ellei jopa helpommin kuin tollasen möhkön
- Totuus-
Peris se jaksaa valehdella kuin Putin ikään :)
Mistä se Putin muka on valehdellut? Onhan se jokaisen nähtävillä että hän on täysin omaa luokkaansa jääkiekkokaukalossa, riippuliitäessä, metsästyshommissa jne.
Myös Krimin asukkaille järjestettiin 2014 demokraattinen kansanäänestys, jonka perusteella alue oli ihan perusteltavissa liittää osaksi Venäjää.
Taitaa ne suurimmat valehtelijat istua Suomen hallituksessa tällä hetkellä.
- edes.unelmissa
Peris-parka, tehnyt bicky royal-hahmosta toiveidensa omakuvan. Harmi vaan, että todellisuus on äitinsä kanssa asuva mt-potilas , joka pätee satuilemalla palstalle :-)
#FAKTOI
-Bicky Royal mies ei ole mikään hahmo vaan oikea henkilö ja mun hyvänpäivän tuttu
-En asu äitini kanssa, vaan asun äitini kanssa samassa kiinteistössä oman sisäänkäyntini takana
-Mulla on mt-diagnooseja, mutta onneksi bentsot ja Lyrica on keksitty ja niiden avulla pystyn elämään suht normaalia arkea
-En ole satuillut palstalle muuta kuin näitä suomityttö24v ja jyystärikarju -vitsejä muutama vuosi sitten
- Ananias.Palstamäki
Käsittääkseni Jyystaxi on turkulainen taxifirma joka pyrkii ensimmäisessä vaiheessa kasvamaan valtakunnalliseksi toimijaksi, sitten pikku hiljaa kansainvälistymään.
Olen kuullut huhuja että yhtiön johto suunnittelee listautumista Nasdaq Helsingin päälistalle.Näin mäkin olen asian ymmärtänyt :))))))))))) Maasta se pienikin ponnistaa.
En näkis mitään syytä miksi Bickyn taksifirma ei menestyisi kun autot ovat kuitenkin perus Touraneista poikkeavia ja maksutavat ovat ilmeisesti varsin joustavat :)))))))))))))))))))))))
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841592
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88868- 8832
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56829- 53812
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58763Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189749Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80705Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41700Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172680