Mitä vastaava mestari voisi järkeävästi pyytää pk -seudulla? Parin miljoonan yritys, tekee saaneerausta. Mulla kokemusta työmaainsinöörin tehtävästä jokunen aika. Nyt työnjohtajana, ei pk -seudulla. DI koulutus, joten ei ihan koulutustani vastaavaa tehtävää. Paljon toki muutakin työkokemusta kuin vain rakentamista. Ettei vaan hinnoittele itseän ulos. Toki muuttaminen sinne työn perään arkipäiviksi maksaa. Työhaluja löytyy.
Vastaukset 4
- ins
Tuntemillani vastaavilla peruspalkka ollut 3800-5500€/kk, päälle vastaavan mestarin lisät. Jos on pieniä saneerauskohteita pääasiassa niin lisän suuruusluokka ollut 500€, isommissa kauppakeskushankkeissa lähemmäs 2000€. Yleensä firmoilla tapana, että joku %-osuus hankkeen kokonaisbudjetista.
- RKM_83
Moro,
Palkka vastaavan tehtävistä riippuu kokemuksesta niistä. Et ilmoittanut onko sinulla kokemusta vastaavana toimimisesta, sanoisin että aloittelavan vastaavan palkka 4000 € lisät, eli n. 5000 €/kk.
Itse mitoittaisin palkkatoiveen niin että jäisi 1000€ bruttotuloihin työmaainsinöörin palkkaan verrattuna.
ins palkkahaitari aika osuva mielestäni. - Anonyymi
Aika samaan haitariin se asettuu omien kokemuksieni perusteella myöskin. Toki tietenkin riippuu aina myös yrityksestä ja siitäkin, miten hommia suorittaa. Lisää infoa: https://vastaavatyönjohtaja.fi
- Anonyymi
Kun vastaava mestari ei oikeastaan mistään vastaa vaan on vaan joutava ratas koneistossa niin maksaisin saman kuin puolalaisille eli 7e/tunti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 93658
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63506- 34502
- 63491
- 68479