tai jotain hempeilyä? Itse käytännössä aina vaihdan telkusta kanavaa, tai leffassa hyppään eteenpäin, jos on jokin hempeilykohtaus. Tai vaikka instassa ei huvita katsella sellaisen naisen muitakaan kuvia kellä on jotain parisuhdekuvia.
Masentaako/ärsyttääkö nähdä pariskuntia
24
369
Vastaukset
- gdfgfdgfdgfg
Lähinnä masentaa ja ahdistaa.
Ruokakaupassa jos käy ja näkee että nainen ja mies kävelee käsikkäin tai halailee niin harmittaa. - Kaisanoasaa
Kyllä se masentaa olla näin ruma ettei saa rakkautta.
- enkaipaasellaista
Ei masenna ollenkaan.
Kyllä tv-tarjonta on nykyään tuollaista paskaa pehmopornoa ja vaihdankin heti kanavaa.
Ei ole koskaan ärsyttänyt, ei edes silloin sinkkuna. Päinvastoin mä olen aina tuntenut myötäiloa ihmisten välisistä positiivista tunteista. Minusta ne vaikuttaa myönteisesti kautta rantain ainakin mun maailmankuvaani. Maailmassa on siis rakkautta, jesh..
Kevät on vallankin rakastavaisten kulta- aikaa...odotan oikeen koska nään parin kulkevan käsi kädessä, silittävän toisen ihoa tai halivan. Katsovan lempeästi toista..mä nautin ympäröivästäkin rakkaudesta- EiOoKuinEnnen
Ite yleensä olen kuppi puoliksi täynnä tyyppi, mutta vissiin tässä neljässä kympissä alkaa ukolle jokin ikäkriisi tulemaan kun hempeilun näkeminenkin vähän masentaa. Nuorempana sitä osasi nauttia nättien naisten näkemisestäkin ilman mitään sen kummempaa, mutta nykyään ei.
EiOoKuinEnnen kirjoitti:
Ite yleensä olen kuppi puoliksi täynnä tyyppi, mutta vissiin tässä neljässä kympissä alkaa ukolle jokin ikäkriisi tulemaan kun hempeilun näkeminenkin vähän masentaa. Nuorempana sitä osasi nauttia nättien naisten näkemisestäkin ilman mitään sen kummempaa, mutta nykyään ei.
Mulla ei tuon asian suhteen ole ollut ikinä kriisiä, pieniä kriisejä muusta on kyllä ollut. Neljänkympin kriisi jä väliin, mutta kolmenkympin kriisi oli, jonkinmoinen.
- NainenRuudunTakaa
Pikemminkin silloin vasta masentaakin, jos ei edes näe mitään romanttista hempeilyä missään.
- Lisäaineissa
Palaan siihen lost in translationiin mikä (taas) tuli hiljattain uusintana ja pitihän tuo (taas) katsoa. Eihän tuossa varsinaista hempeilyä tokikaan ollut mutta se intiimiksi muodostuva sielunkumppanuus, mielestäni vain niin tunteikkaasti saatu esille.
- urtyurtyurtyuryu
Ihan hyvä elokuva omalla tavallaan, vaikka utopiaa onkin. Ei nuori nainen mitään sielunkumppanuutta vanhan miehen kanssa löydä jollei siihen kuulu jossain jahdin kannella arskan ottaminen tms.. Larry Crown on toinen vastaavanlainen utopistinen hömppä.
- pitkätukka-68
Mulle tulee iloinen olo kun näen rakastuneita ihmisiä. Musta he säteilevät positiivisuutta.
- 08i7x
Tyttömäistä. Mulla oli tollanen kaveri kerran. Yöks...
- pitkätukka-68
08i7x kirjoitti:
Tyttömäistä. Mulla oli tollanen kaveri kerran. Yöks...
Mikä siinä on niin yöks?
- 7470
Ei hetkauta tippaakaan!
Poikkeuksena silavat hylkeet jotka roikkuvat ranteissaan leveästi ahtailla kävelyväylillä.
Matelisivat edes ns. käsikynkkää mutta ei, vaan vaappuvat eteen päin levällään rannekädet 30:n asteen kulmissa kehoihin nähden. Tosin laardien "pallokeskittymä" asettaa rajoituksensa.
Ilmiö on pahimmillaan vapaa-ajan kaupunkimme rantakadulla ja sen jatkeella, ahtaalla bisnesmiesten myyntikojujen väleissä.
Kohtukuntoiset, kaiken ikäiset, lähekkäin kävelevät eivät haittaa muita liikkujia. - Tämä-selvä
Ihmiset harvoin uskalttaa tunnustaa että masentaa ja kaipaavat rakkautta koska sinkkuus on häpeä. Hävetkää omaa nirsouttanne kun ette kelpuuta ketään omantasoista.
- 467878358358
Onko se nirsoutta haluta olla haluttu?
.. Oikea Tunne on ehkä (varsinkin nykyään) lähinnä Suru Rakkauden Puolesta, jos/kun Rakkaudesta Puhutaan.. SilmienAukenemisen jälkeen huomaa hyvin, kuinka HarviNaista Oikea&Aito Rakkaus On.. ;P
.. Harvoin näkee Sellaista.. Varsinkaan MolemminPuoleista.. Täällä NarsuMarsuLandiassa.. ;P- onnelliset.parit
totta se saa iloiseksi ja vaikea sanoa eli arvostaa ja kunnioittaa ja ihailee pareja jjotka rakastavat toisiaan ja ovat uskollisia toisilleen ja auttavat toinen toisiaan eli heillä hyvä suhde
onnelliset.parit kirjoitti:
totta se saa iloiseksi ja vaikea sanoa eli arvostaa ja kunnioittaa ja ihailee pareja jjotka rakastavat toisiaan ja ovat uskollisia toisilleen ja auttavat toinen toisiaan eli heillä hyvä suhde
.. Jeps.. HarviNaisempaa Herkkua sellainen Näky.. ;P
.. Korjaisin vielä tuota omaa kommenttiani sen verran, että Tunteena voi olla myös Pettymys tai aikaisemmin mainitun ja nyt mainitun Sekoitus.. Joinakin hetkinä nykyään myös SurkuHupaisaTunne.. Tai VälinPitämättömyys, koska Mitäpä sitä itsestään Poikkeavien "rakkautta" ja Suhteiluja "aina" liikoja MiettiMähän&PohtiMahan.. Jokainen Lajinsa Mukkaan.. ;P
- EiOleEi
Alkanut kaverikomediatkin hiukan ärsyttämään, missä kämppiksinä tai kavereina on nättejä naisia, ei elämä todellakaan ole jotain Friendejä tms..
- Eijaksakauaa
Välillä joo, kun tietää kuinka teennäistä se on.
On tässä itsekin joitakin kertoja ollut nuoressa suhteessa ja lääppinyt, mutta nyt jo tietää että se "rakkaus" aina loppuu ja haluaa taas olla vapaa ja tehdä ihan mitä haluaa.
En käsitä miten kukaan jaksaa ja haluaa olla saman tyypin kanssa pitempään kuin korkeimtaan pari kolme vuotta. Joo..
Näin pari nistiä kuhertelemassa rappukäytävässä.. Käskin painua vittuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510