Miksi pienessä storyvilessä
Järjestetään
Sep 13 Storyville, Helsinki Matchbox (UK)
Tuollaisia keikkoja kun paikka on pieni ja kun keikka alkaa pakkautuu koko jengi lavan eteen eikä mitään näe.
Viimelsi tuon bändin keikka samassa paikassa muutama vuosi sitten oli paha pettymys.
Soundi oli puuroa ja paikka ihan väärä tuollaiselle bändille.
Koko keikka kuullosti muutenkin siltä että bändin parhaat päivät ovat kaukana takana.
Ei kannata vaivautua parasta kuunnella midnight dynamosia jossain muualla.
Matchbox keikalla
Storyvillessa_
4
1330
Vastaukset
- MidnightDynamos
Kuka oli katsomassa ja oliko keikka hyvä?
- villestory
Kyllä Matchbox on takuuvarma joka paikassa.. Se missä keikkoja järjestetään on bändin keikkamyyjän ja paikallisen järjestäjän vastuulla.
- Anonyymi
Kyllä ei näin ole, crazy cavan on parempi livebändi kuin matchbox. Matchbox kuulostaa ihan popilta kun crazy cavan on enemmän rock a billyä.
- Anonyymi
Lahessa vielä pienemmässä paikassa, ja torstaina... olisi ollut tosi kivaa lähteä katsomaan... huono päivä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2777351SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2763856Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti443738"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2872663Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa302065Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä262039SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1611981Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1361958Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401927Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää151745