oletteko miettineet uutta harrastusta

uusi.harrastus

ja kuluttaisitte siten aikaanne ja voisi vähentää palstailua tai lopettaa kokonaan eli esim kalastusta ja samalla voisi löytää kumppaninkin eli mitä harrastusta olet miettinyt tai tekisi mieli kokeilla

7

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ky__i

      Joo, olen kyllä miettinyt 🤔 .. ja sitten heräsin ja tulin tänne 🤪

    • viinamies

      Jaa että kumppani löytyy kalastuksen parista? Ylipäätään ajatus että kumppani löytyisi harrastusten parista on sellaisten ihmisten haaveilua jotka eivät haluaisi tunnustaa elämän karuja tosiasioita.

      Kumppani löydetään lähes poikkeuksetta silloin kun ollaan ryyppäämässä ja bailaamassa. Alkoholi on Amorin nuoli joka liittää naisen ja miehen kiinni toisiinsa yökerhon värivalojen loisteessa. Sitten kun kumppani on löytynyt voikin harrastaa kaikkea yhdessä.

      • hyppimään

        melkein hetikö pitäis mennä


      • kalja.harrastus

        harrastus sekin on eli harrastaa juopottelua ja bilettämistä totta eli harrastuksesta voi löytää kumppanin


    • No jos harrastais kynsien nakertamista. Oisko se kehittävää?

    • Ainahan mulla on ollut runsaasti kaikenlaista muutakin mielekästä tekemistä täällä hengailemisen lisäksi. Mutta miksi kokonaan pitäisi lopettaa? Eikö kohtuudella voisi jatkaa?

    • Rumasinkkumies-

      Olen harrastanut vaikka mitä. 20 vuotta salibändyä, siihen vielä jalista ja pesistä ja jäkistä nuorena. Yhtään naista en ole tavanntu harrastusten kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe