Itse olen asettanut 29v. Alaraja on tietysti 18, mutta nuorempiinkin oon törmännyt, nuorin matchi oli 16v.
Mikä teillä on yläraja naisen iälle Tinderissä
11
270
Vastaukset
- Kurppa-nainen
Ei kannata ihmetellä ettei flaksi käy jos miehen yläraja on omaa ikää 4 vuotta suurempi
- Tinder-match
Yläraja on 30 ja ja alaraja on 26
- narppakuinen
Olin pari v sitten tinderissä ehkä viikon, laitoin ikärajaksi miehille 20-30 v, nyt olen itse vähän päälle 40v. Mutta voi sitä vähän päälle kolmekymppisissäkin kivoja olla, nyt 1 sellainen löytynyt ja on ihana :)
- JossainMuualla
Pitäisi varmastikin olla Tinderissä, jotta voisi asettaa ikärajoja.
- jokumies83
18-35 ja omalla alueella ei ainuttakaan matsia kuten ei tykkäyksiäkään.
- heh.heh
Ei aloittajallakaan mitään matseja kuustoistakesäisten kanssa ole, kunhan satuilee...
Ei mitään rajaa...
Jos nainen vastaa kutsuuni niin se riittää.Jos etsisin parisuhdetta laittaisin oman ikäni, eli 49v yläikärajaksi. Miehet kun ovat sillä tavalla fyysisesti heikkoja, että eivät kovinkaan vanhoiksi jaksaa elää. Eikä sitten kenenkään vaipanvaihtajaksikaan musta ole.
Jos taas hakisin vain seksiseuraa, niin sitten yläikäraja laskisi ehkä 40 vuoteen. Mielummin alle..
Huom jos!- päättelen
Sit sun miehen pitää olla aika lerppu ja surkea tapaus. Onko ihan jo impo sun seurassa? Vai onko sinua paljon nuorempi?
- pitkätukka-68
Tarvii kai pitää kiirettä. Jouluna täytän sen 50.
Epätoivomoodi tieteski päällä, maksimi etäisyys ja maksimi-ikähaarukka XD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825057Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt412643SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1012222Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292097Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882033SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun151804Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211566