Hyvä erojuristi

IsälleOikeutta80

Olen eroamassa pitkästä liitosta, jossa vaimo yrittää saada mitä hänelle ei mielestäni kuulu. Sain tutulta vinkin pk-seudulla toimivasta juristista, joka olisi jopa tietyllä tavalla röyhkeä saadakseen asiakkaansa osalta positiivisen tuloksen. En muista nimeä tarkkaan (Pulkkanen, Pulkkinen, tms.). Onko kellään kokemusta tämmöisestä miehestä?

7

690

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos kyseessä on pulkkanen, on positiivista vain hänelle jatkuvasti virtaava rahamäärä.

    • Anonyymi

      Riitely harvoin kannattaapi. Se maksaa eniten. Mietipä mitä laki sanoo siitä, mikä mielestäsi ei vaimolle kuulu. Tai kirjoita tähän, niin vastaan ilmaiseksi kuuluuko vai ei.

    • Anonyymi

      Vain juristi tienaa ja he kyllä sen itse tietää. Mitä enemmän pitkittää sitä enemmän maksat, röyhkeys ei muuta lakia.
      Aina kun ei ole avioehtoa, varat ja velat lasketaan yhteen ja mitä jälkeen jää se puolitetaan molemmille. Toinen maksaa toiselle tasinkoa jos toisen varallisuus on suurempi.

    • Anonyymi

      Pulkkanen pois sieltä mainostamasta itseään. Ei shillauss noin toimi. Amatööri.

    • Anonyymi

      Tyhmintä avioerossa onkin mennä siihen pisteeseen että tarvitaan lakimiestä selvittämään , se maksaa niin paljon ettei riitapukarien pesästä jää kuin juustohöylä.

      MIkä sinä on ettei ole aikomustakaan jakaa puoliksi , ihan helpointa , ellei ole avioehtoa joillakin paljon omaisuutta haalineillahan sellainen on.

      Olen todistajan avioehtoon ; oli bestman ja papin takahuoneessa piti minun ja kaason allakirjoittaa kolme minuuttia ennen h-Hetkeä tärkeitä papereita jotka juurikin olivat nämä avio-ehto paperit , kohtuullisen porvarillista osaamista , ja keinottelun makua , kun ei ajallaan olti edes puhuttu.

      No ero siitä pukkasi sitten myöhemmin ja näistä juurikin vihkimishetkellä allkirjoitetuista avio-ehto papereista olisi joku julkkislakimies kuulemma nostanut jonkinlaisen epäämis kanteeen tai vastaavan olisi kuulemma ollut helpponakki mutta kun toinen todistaja oli vanhempi konstaapeli,
      siinä oli kaiketi jonkin lainen uskottavuus että lojaliteetti ja viranomaiskyseenalaistus , tavallisen duunarin tositus olisi ollut helppo todeta jossain hätähetkellä tehdyksi!

      Mutta se oli sairasta että jotakin tulevia setien ,
      perintöjäkin ,,,piti sitten mitata erossa toiselle eduksi ja toiselle tappioksi kaikki silkkaa, ahneutta ja kieroutta koska ja kun asutaan Helsingin seudulla ja kaikki maksaa liikaa ettei se kokin kolmivuorotyöllä oikein maksa jäätäviä asuntovelkoja , niin lypsetään riidalla ulos erossa kaikki hyöty.

    • Tietyllä tavalla juristin käyttö on ihan ok, jos epäilet, että sinua jymäytetään ja/tai epäilet, että et osaa itse puolustaa oikeuksiasi.

      Oikeuteen ei siis yleensa kannata mennä, mutta jo tieto, että sinulla on juristi auttaa kummasti sopimaan asioita. Oikeustaisteluissa ei voita yleensä kuin juristit.

    • Anonyymi

      Ainahan miehen mielestä vaimolle ei kuulu mitään erossa. Laki kuitenkin siitä on olemassa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      201
      1953
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1146
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      170
      1019
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      851
    6. 69
      762
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      73
      687
    9. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      23
      637
    10. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      326
      631
    Aihe