kepu pitää köyhiä ihmisroskana

tämä alkaakin olla loogista jatkumoa, jo 2017 alussa
sipilä alensi työttömien ja eläkeläisten tuloja, iski ruoskalla,
karensseja ilmeisesti ohjeistettu tehtailemaan keinotekoisesti ja ennen kaikkea: laittomasti.

täysin tuhoon tuomittu kaikkien aikojen surkein hallitus, aktiivimalleja ym. järjetöntä lisäksi kehittäneet, perustuu tuuriin siis ketkä saa karenssin ja ketkä EI.
676
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toivottavasti matut kuuluu samaan sakkiin niin voisin ajatella äänestäväni keppanoita

Äänestä

Köyhiä pitää ja saa kyykyttää.

Äänestä

Oon, diydiddiddi, sun pitää vaan sossun jonossa lauleskella.

Äänestä

Miten on? Nuorisosäätiö liitetään Keskustaan puheissa usein.Onko Keskustalal kytkös nuorisossäätiö toimintaan vai ei?


https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/56710-juuri-nyt-antti-kaikkoselle-ehdollinen-vankeustuomio

Ihmetyttää kyllä miksi kyseisen kaltainen säätiön toimilupaa ei evätä jatkuvien epäselvyyksien vuuoksi vaan saa jatkua jatkuvista epäselvyyksistä huolimatta. Onko syy poliittyisissa kytköksissä vai eikö lainkoura ulotu tänäpäivänä tuollaisiin ?

https://yle.fi/uutiset/3-9116619

https://yle.fi/uutiset/3-9252179

https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/691166-hs-nuorisosaatio-maksoi-4-miljoonan-euron-asuintalosta-8-miljoonaa-poliisi-epailee

https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/vihrialan-nuorisosaatio-lahjusjuttu-menee-korkeimpaan-oikeuteen/4440346#gs.p0b_qRw

Äänestä

Keskustalaiset ylläpitävät tupailloissa vihaa kaupunkilaisia kohtaan.

Äänet kaupungeista kyllä ovat tervetulleita aina vaaleissa.

Äänestä

Se on mainoskampanja, ei sanominen riitä irtisamomisen syyksi, siellä käy kultainen kädenpuristus. Kansa saa taas teatteria. Teatteri kuuluu Turpa kiinni kampanjaa.
Toinen samanlainen seksi häirintä juttu. Rehtorin sanomisesta tehdään väkisin juttua. Toimittajalta raukkamainen ele. Toimittajille täytyy puhua kaunokieltä. niistä on tulleet kommunistikyttiä, ne vuotaa kaiken. Samaan aikaan on Postiryöstö meneillään, siitä ei kupahdeta mitään, siellä vasta loiset toimii. Hih hih!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmisroska.olen kirjoitti:

tämä alkaakin olla loogista jatkumoa, jo 2017 alussa
sipilä alensi työttömien ja eläkeläisten tuloja, iski ruoskalla,
karensseja ilmeisesti ohjeistettu tehtailemaan keinotekoisesti ja ennen kaikkea: laittomasti.

täysin tuhoon tuomittu kaikkien aikojen surkein hallitus, aktiivimalleja ym. järjetöntä lisäksi kehittäneet, perustuu tuuriin siis ketkä saa karenssin ja ketkä EI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu