Touko Aallolle löytyi korvaaja 5 minuutissa

Ohisalo-on-Uusi-Aalto

Kovin pitkään Vihreä Liitto ei haikailut runsaan vuoden puoluetta johtaneen Touko Aallon perään. Aalto ilmoitti jättäytyvänsä määräämättämän pituiselle sairaslomalle 13. päivänä torstaina.

Vihreät piti 5 minuutin pituisen puhelinpalaverin lauantaina. Aallon korvaajaksi valittiin varsin kohtuullisen näköinen blondityttö, köyhyystutkija Maria Ohisalo.
https://suomenkuvalehti.fi/wp-content/uploads/2017/03/maria_ohisalo_-1200x800.jpg

9

211

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gggrett

      Vieläkö Suomessa on niin yksinkertaisia ihmisiä, että uskovat vihreiten valheisiin ? Touko Aalto on laitettu vihreiten huonojen gallup tulosten vuoksi hyllylle. Totuus on aina jotain muuta, mitä poliitikot kertovat.

      • Vihreä-syyssiivous

        Jossain vaiheessa joku tulee ulos, ja kertoi mitä julkikuvan selustassa tosiasiassa on tapahunut.

        Samalla lailla Persujen jakautumisen taustapuheistakin oltiin ensin vaitonaisia, mutta yksi kerrallaan eri henkilöt ovat tulleet julkisuuteen kertomaan tietämisensä.

        Voihan olla että entisen puheenjohtaja Ville NIinistön johdolla puolue on putsattu, käyttäen Kremliltä tuttuja menetelmiä. Epämieluisa johtaja laitetaan syrjään, joko kotiarestiin tai mielisairaalaan, ja muitta mutkitta nostetaan uusi henkilö tilalle.

        Mikäli Ohisalolla on puhujan lahjat hallussaan, ei ala änkyttämään, silloin hän kykenee vaalealla habituksellaan kisaamaan tasaväkisesti vaalistudioissa Li Andersonin valovoiman kanssa.


    • Touko on kesälomallaan bailannut liikaa. Julkisuteen ei vielä ole kerrottu joutuiko katkaisu- vai vieroitushoitoon? Olisi hyvä kertoa kansalle totuss, joka kuitenkin paljastu pian.
      Täytyy vain selvittää missä Touko on hoidossa?

    • mainin

      kai vihdeät ovat alentuneet käyttämään mainos toimistoa millä kannatus nousisi kun homoilu ei mennyt putkeen niin sitten leipäjono kansakin kelpaisi teemana,

      • ympäristövinkki

        "Kansanedustaja Jani Toivolan mukaan taksin käyttö on ympäristöteko."

        Auto ei saastuta enää ollenkaan, jos sen katolle laitetaan keltainen tötterö.


    • satujaan

      joulupukki jäi pois ja tonttu tilalle,

      • King Kong lähti lataamoon, mutta mitä saaaan tilalle? Lärväilyä ja läpsyttelyä on nähty, mitä seuraavaksi?


    • anarkiaa

      Agitointi ja anarkismi väsyttävät toukoa. Uusi muija vaatii myös paljon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe