Asuttiin eri osoitteissa ja ero tuli. Mies ei halua luopua mistään tavaroista mitä olen hänelle hankkinut, ovat kuulemma rakkaita hänelle. Hän olisi ollut valmis maksamaan niistä että hän saisi pitää ne.
Mietin vaan onko tämmönen tavallista haluaisin tietää? Muilla varmaan on komemusta. Vai tarkoittaakohan tämä sitä että mies vielä haaveilee ja haluaa että palaamme yhteen?
Ero ja Tavaroiden palautus.
7
575
Vastaukset
- oletko_toope
Olet antanut miehelle tavaroita lahjaksi ja nyt eron hetkellä otat ne pois. Aika sairasta.
- Ihmedille
Ei lahjoja palauteta urpo.
- Uty65
Ei sen tarvi t arkoittaa muuta kuin, mies käyttää saamiaan lahjoja tai katsoo ne tarpeellisiksi. Jos ero tulee, niin tavarat kuuluu hänelle koska olet ne lahjoittanut.
- 8451320
Miksi pitäis palauttaa. Eihän ne ole sinun. Sinä olet antanut ne hänelle ja ne on hänen tavaroitaan siitä alkane kun olet ne hänelle antanu. Hei haloo...
- Bjuikn
Samaa mieltä kuin edelliset
- uskopois
Anna vaan miehen maksaa sinulle tavaroista, nin ei tarvitse kummankaan niitåä sitten enää miettiä jälkikäteen. Varsinkin jos sinä olet ollut suhteessa se, joka on toiselle hankkinut niitää tavaroita huomattavasti enemmän. Todennäköisesti haluaa vaan pitää kiinni saamistaan eduista.
Tuskin kuvittelee tavaroiden liittyvän mitenkään mahdolliseen uuteen alkuun, sillä jos palaatte yhteen, niin tavaratkin palaavat. - antis
Yhteisesti ostetut jaetaan, ei kai kukaan anna lahjaksi ostettua takaisin, ihan järjetöntä, minä kyllä heitin pois yhden tavaran mitä ex tyttöystävä ei halunnut pitää, antoi mulle eron jälkeen ja heitin roskiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107322
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374285törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373772Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001990- 321477
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi701466- 351458
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1791132Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121118Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030