Asuttiin eri osoitteissa ja ero tuli. Mies ei halua luopua mistään tavaroista mitä olen hänelle hankkinut, ovat kuulemma rakkaita hänelle. Hän olisi ollut valmis maksamaan niistä että hän saisi pitää ne.
Mietin vaan onko tämmönen tavallista haluaisin tietää? Muilla varmaan on komemusta. Vai tarkoittaakohan tämä sitä että mies vielä haaveilee ja haluaa että palaamme yhteen?
Ero ja Tavaroiden palautus.
7
747
Vastaukset
- oletko_toope
Olet antanut miehelle tavaroita lahjaksi ja nyt eron hetkellä otat ne pois. Aika sairasta.
- Ihmedille
Ei lahjoja palauteta urpo.
- Uty65
Ei sen tarvi t arkoittaa muuta kuin, mies käyttää saamiaan lahjoja tai katsoo ne tarpeellisiksi. Jos ero tulee, niin tavarat kuuluu hänelle koska olet ne lahjoittanut.
- 8451320
Miksi pitäis palauttaa. Eihän ne ole sinun. Sinä olet antanut ne hänelle ja ne on hänen tavaroitaan siitä alkane kun olet ne hänelle antanu. Hei haloo...
- Bjuikn
Samaa mieltä kuin edelliset
- uskopois
Anna vaan miehen maksaa sinulle tavaroista, nin ei tarvitse kummankaan niitåä sitten enää miettiä jälkikäteen. Varsinkin jos sinä olet ollut suhteessa se, joka on toiselle hankkinut niitää tavaroita huomattavasti enemmän. Todennäköisesti haluaa vaan pitää kiinni saamistaan eduista.
Tuskin kuvittelee tavaroiden liittyvän mitenkään mahdolliseen uuteen alkuun, sillä jos palaatte yhteen, niin tavaratkin palaavat. - antis
Yhteisesti ostetut jaetaan, ei kai kukaan anna lahjaksi ostettua takaisin, ihan järjetöntä, minä kyllä heitin pois yhden tavaran mitä ex tyttöystävä ei halunnut pitää, antoi mulle eron jälkeen ja heitin roskiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148183Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157398Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804654Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294429Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-73989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032799- 1162638
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332565Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232224Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22087