Ero ja Tavaroiden palautus.

onnetonolen

Asuttiin eri osoitteissa ja ero tuli. Mies ei halua luopua mistään tavaroista mitä olen hänelle hankkinut, ovat kuulemma rakkaita hänelle. Hän olisi ollut valmis maksamaan niistä että hän saisi pitää ne.
Mietin vaan onko tämmönen tavallista haluaisin tietää? Muilla varmaan on komemusta. Vai tarkoittaakohan tämä sitä että mies vielä haaveilee ja haluaa että palaamme yhteen?

7

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oletko_toope

      Olet antanut miehelle tavaroita lahjaksi ja nyt eron hetkellä otat ne pois. Aika sairasta.

    • Ihmedille

      Ei lahjoja palauteta urpo.

    • Uty65

      Ei sen tarvi t arkoittaa muuta kuin, mies käyttää saamiaan lahjoja tai katsoo ne tarpeellisiksi. Jos ero tulee, niin tavarat kuuluu hänelle koska olet ne lahjoittanut.

    • 8451320

      Miksi pitäis palauttaa. Eihän ne ole sinun. Sinä olet antanut ne hänelle ja ne on hänen tavaroitaan siitä alkane kun olet ne hänelle antanu. Hei haloo...

    • Bjuikn

      Samaa mieltä kuin edelliset

    • uskopois

      Anna vaan miehen maksaa sinulle tavaroista, nin ei tarvitse kummankaan niitåä sitten enää miettiä jälkikäteen. Varsinkin jos sinä olet ollut suhteessa se, joka on toiselle hankkinut niitää tavaroita huomattavasti enemmän. Todennäköisesti haluaa vaan pitää kiinni saamistaan eduista.

      Tuskin kuvittelee tavaroiden liittyvän mitenkään mahdolliseen uuteen alkuun, sillä jos palaatte yhteen, niin tavaratkin palaavat.

    • antis

      Yhteisesti ostetut jaetaan, ei kai kukaan anna lahjaksi ostettua takaisin, ihan järjetöntä, minä kyllä heitin pois yhden tavaran mitä ex tyttöystävä ei halunnut pitää, antoi mulle eron jälkeen ja heitin roskiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      69
      1265
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      351
      737
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      116
      690
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      673
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    7. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe