Ottaisitteko viisikymppiset naiset kantaa. Olen 34-vuotias mies ja huomannut että hieman vanhemmat naiset flirttailevat nykyisin innokkaasti kanssani. Tällaista ei tapahtunut esim. Kymmenen vuotta sitten ollessani nuorempi, eli ikä vaikuttaa. Mukavaahan tuo on ja verrattuna moniin 30-40 vuotiaisiin naisiin 50-kymppiset ovat huomattavasti rennompia. Monilla on myös enemmän aikaa treenata ja tämä näkyy kropassa. Kannattaisiko minun kokeilla seuraavan kerran kepillä jäätä?
Konsultaatiota
6
480
Vastaukset
- Josvainjuttelisit
No woih, eikö sulle nyt kukaan suo neuvojaan. Johtuisiko se siitä, että sinä etsit muuta kuin naiset, 50 sen enempää kuin muutkaan, eivät välttämättä ole hakemassa samoja juttuja kuin sinä. Tai ainakaan sellaisella mentaliteetilla että heti ja nopeasti perille saakka.
Naisilla on luontainen tapa flirttiin ja se ei tarkoita, että luvassa olisi mitään muuta kuin mukavaa seuraa ja hetki hauskanpitoa. Se kaikki muu, jatkot, seuraa sitten ajan kuluessa siitä, miten juttu etenee, pelittääkö kemiat ja sen sellaiset muut "kepillä jään" kokeilut. - kristak
Ei välttämäti ole flirttailua vaikka niin luulet. Monet miehet luulee hymyilyä ja ystävällisyyttä flirtiksi ja sitten kun on ikäeroa, niin uskaltaa olla äidillisessä mielessä ystävällinen kun aattelee ettei ole vaaraa että toinen luulisi flirtiksi.
- onkokemusta
Juuri näin se on.
- uteliaastakyynikoksi
Voipi olla, että tämä kaikki on vain vilkkaan mielikuvituksen tuotetta. Kuulostaa kyllä aika masentavalta, jos naiset ovat niin varautuneita, että joutuvat noin tarkkaan miettimään milloin voivat hymyillä ja olla ystävällisiä. Havainto oli myös, että 30-40 vuotiaat naiset flirttailevat huomattavasti vähemmän kuin 20-30 tai 40-50 vuotiaat. Ovat kiireisiä, stressaantuneita jne. Johtuisiko juuri tuosta, että pelkäävät antavansa jonkun viestin vastapuolelle.
- HymyEiOleFlirtti
uteliaastakyynikoksi kirjoitti:
Voipi olla, että tämä kaikki on vain vilkkaan mielikuvituksen tuotetta. Kuulostaa kyllä aika masentavalta, jos naiset ovat niin varautuneita, että joutuvat noin tarkkaan miettimään milloin voivat hymyillä ja olla ystävällisiä. Havainto oli myös, että 30-40 vuotiaat naiset flirttailevat huomattavasti vähemmän kuin 20-30 tai 40-50 vuotiaat. Ovat kiireisiä, stressaantuneita jne. Johtuisiko juuri tuosta, että pelkäävät antavansa jonkun viestin vastapuolelle.
Kyllä tuo totta on, että ei sitä kaikille uskalla hymyillä ettei ymmärretä väärin.
Mieheni ystävä "käräytti" minut miehelleni kun olin tätä ystävää kuulemma vikitellyt! Onneksi mieheni tuntee minut ja sanoikin tälle kaverilleen, että vaimo on aina noin iloinen ja puhuu kaikille ystävällisesti, saattaa jopa koskeakin.
Itse en käy baareissa, mutta esim. laivalla huomaa saman, vaikka kulkisi miehensä käsipuolessa. Jos vaihdat muutaman ystävällisen sanan jonkun kanssa, niin jotkut kuvittelevat, että se tarkoittaa, että olisin miestäni vaihtamassa lennossa. Vai oletetaanko heti, että se mies käsipuolessa on veli/kaveri/serkku?
- eimielikuvitusta
tunnen monia yli 50v naisia, jotka haaveilevat selkeästi nuoremmista miehistä, just tuommosista kolkyt ja risat olevista, ja olen kuullut kommenttia että ovat heistä niin ihanan rentoja ja kuumia.
Minä taas vähän päälle nelikymppisenä tiirailen vielä sua vähän nuorempia ja ns metroseksuaalisukupolven miehet viehättää :p Rohkeasti vaan flirttaamaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33966Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872032Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50846- 47764
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184728Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35712Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705- 35664
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648