Mä oon 19 v. tyttö, ei opiskelupaikkaa, ei työtä, ei ystäviäkään juuri. Naapurissa asuu mua hirveesti vanhempi leskimies, on eläkkeellä ja matkustelee paljon. Muutamia viikkoja sitten hän pyysi minua seurakseen n. 2,5 vuoden mittaiselle matkalle. Ihan ok. ukko muuten, vain tuo ikä... maksaisi kaikki kuluni ja ei seksiä, jos en tahdo. Ja jos en viihdy, saan lähteä lähimmältä lentokentältä takaisin kotiin.
Uskallanko lähtee 60 v. miehen matkaan ?
S_L
490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuon on pakko olla trolli, eikä kukaan 19v voi olla noin imbesilli, että lähtee muumion matkaan.. Varmasti muumio, jossain vaiheessa haluaa sulta jotain älä nyt ole naivi ja olisit täysin toisen armoilla. Opiskelu tai jtn työtä voi vielä löytyy ja tuhlaat tuon muumion kanssa vain tulevaisuutesi.
jaa että muumio, no ei siitä sitten ole vaaraa. eikun mukaan vaan. sulla voi olla loistava tulevaisuus muumion rikkaana leskenä. mut siis onhan noita kaikenlaisia, ett kanstsii kyllä miettiä.
Lähde vaan, jos mies on rikas:) Mutta pyydä 3000 euroa etumaksua takaisinpaluutasi varten, jos nimittäin tuo ukkeli sattuis kuolemaan tai osoittautuisi muuten törkymöykyksi.
Jos se mies on hauska, sillä on mielikuvitusta ja se on sinusta komea, niin lähde.
Mutta jos se on vaan rikas, niin älä lähde.