Minulla ... 🤬 *This sucks* ...
Oliko sinulla hyvä päivä?
12
306
Vastaukset
- aitoriitta
Minulla oli kohtalaisen hyvä päivä. Oli vapaapäivä. Sain tehtyä ne asiat, jotka halusin. Keksin muuten tossa äsken, mikä meitä kahtayhdistää. Meiltä molemmilta puuttuu tyttöystävä, minulta tosin muodossa ystävätyttö. Me vastaamme siis jotenkin toistemme toiveisiin. Kun löydämme omamme, meitä ei suhteessa toisiimme enää tarvita. Oletko samaa mieltä?
- Huomenia
Olen samaa mieltä
- Virhe.Käsittelyssä
Aamut Ritu, mitä sä selität siellä, en mie tunne sinua ja en halua edes sinua kaveriksi.
Minun viestit lähtee yleensä ainoastaan miehelle, ei sinulle!
☕
- OmallaTavallaTavallinen
On ollut ihan hyvä päivä. Kävin pitkällä kävelylenkillä ja siinä kävellessä mietin kuka ystävistäni on luotettava ja kuka ei. On ikävää huomata et joku jota oon pitänyt hyvänä ystävänä onkin oikeasti valehtelija, todellinen riidankylväjä ja kiusaaja. Piti hiukan "tönäistä" että hän alkoi näyttää todellisen luonteensa ja pahoittelut siitä, mutta ystävät ei koskaan toimi toisiaan kohtaan niin kuin hän on nyt minua kohtaan toiminut.
- Virhe.Käsittelyssä
Kaikki ole sitä, miltä näyttää .....
Sitä se elämä on, ikinä ei voi tietää, mistä suunnasta *puukko* tulisi suoran selkää ..
Sä voit aina antaa anteeksi ja unohtaa ....TAI ....
"Pidä ystävät lähellä, mutta viholliset lähempänä" Näin olet aina askel edellä.
Muista olla kohtelias hänelle, vaikka petturuus on tiedossa ja kun tilaisuus sinulle tulee niin *tiputa hänet alas*
Rauhassa pää kylmänä vaan ja malttia 🙄 - OmallaTavallaTavallinen
Ei minulla ole tarvetta antaa anteeksi tai unohtaa. Ei myöskään tarvetta tiputtaa häntä alas. Jos hän jää samanlaisesta asiasta vielä uudelleen kiinni niin todennäköisesti en ole yhtä rauhallinen. Toistaiseksi luottamus kyseiseen ihmiseen on mennyt eikä se tule helpolla takaisin. Olen hänelle ystävällinen ja kohtelias kuten yleensä, mutta jatkossa en enää yritä ymmärtää hänen käytöstään, sitä jatkuvaa toisten ihmisten hyväksikäyttämistä ja selän takana vehkeilyä. Antaa hänen olla ja minä jatkan eteenpäin muiden kanssa.
- Virhe.Käsittelyssä
Mitä hän teki että menetti luottamuksen?
- OmallaTavallaTavallinen
Lavasti minut asiaan, jota en ole tehnyt. Esiintyy minuna eikä tiedä että jäi jo kiinni.
- Virhe.Käsittelyssä
Virhe.Käsittelyssä kirjoitti:
Mitä hän teki että menetti luottamuksen?
Hoi sinä!!! Se oli minun nicci ja en edes kirjoittanut sitä kysymystä 🤬
- Virhe.Käsittelyssä
OmallaTavallaTavallinen kirjoitti:
Ei minulla ole tarvetta antaa anteeksi tai unohtaa. Ei myöskään tarvetta tiputtaa häntä alas. Jos hän jää samanlaisesta asiasta vielä uudelleen kiinni niin todennäköisesti en ole yhtä rauhallinen. Toistaiseksi luottamus kyseiseen ihmiseen on mennyt eikä se tule helpolla takaisin. Olen hänelle ystävällinen ja kohtelias kuten yleensä, mutta jatkossa en enää yritä ymmärtää hänen käytöstään, sitä jatkuvaa toisten ihmisten hyväksikäyttämistä ja selän takana vehkeilyä. Antaa hänen olla ja minä jatkan eteenpäin muiden kanssa.
Sä olet pelottava jo tässä ... et kai käyttää mitään väkivalta?
🤔
- aitoriitta
Minullakin on huonoja kokemuksia ystävistä mutta välillä käyttäydyn myös itse huonosti. Kaipaan ystävää kuitenkin. Saa nähdä mitä omissakin kaverisuhteissa tapahtuu. Hyvää ja levollista yötä sinulle. Olet tärkeä ihminen minulle!
Suoraan sanottuna paska..
Väsyttää ihan hirveesti ja pitäis jaksaa vielä 3 tuntia näillä silmillä ja keskittyä.
Yritän kääntää unirytmiä oikeaan suuntaan.
Kestää totutella..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647