Saisiko Teemu Laajasalon talousrikoksista buustia loppuvuoden eroamisille:
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/710966-teemu-laajasalon-taloussotkut-syyteharkintaan
Kun syyte nostetaan, niin sen luulisi ylittävän uutiskynnyksen reippaasti.
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/710966-teemu-laajasalon-taloussotkut-syyteharkintaan
Kun syyte nostetaan, niin sen luulisi ylittävän uutiskynnyksen reippaasti.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oudon hiljaa on Teemu ollutkin viime aikoina. Ei lainkaan julkisuudessa, en ainakaan ole huomannut.
Vaalikampanja oli äänekäs, ehkä nämä kaikenlaiset rahasotkut ovat saaneet miehen vaalien jälkeen vaikenemaan. Aika härskiä peliähän Laajasalo on selvästi pelannut.
Piispanhan tosin ei sadan tonnin vuosipalkkansa eteen tarvitse tehdä mitään. Kirkon jäsen voi tehdä paljonkin vastalauseeksi, vaikka täällä: https://www.eroakirkosta.fi/
Hyvää bisnestä
Uskovaisen moraali tulee taas hyvin esille... kun uskovainen huomaa ettei tästä jää kiinni, niin moraalia ei ole ollenkaan.
Juttu Ylellä: https://yle.fi/uutiset/3-10451384
"Laajasalon omistaman yhtiön kirjanpitoon liittyvä rikosepäily siirtyy syyttäjälle, koska yhtiön kirjanpitoon liittyvissä epäselvyyksissä on poliisin suorittaman esitutkinnan perusteella syytä epäillä rikosta.
Esitutkinnassa selvisi, että yhtiön tilinpäätökset kolmelta eri tilikaudelta on tehty aikanaan puutteellisella aineistolla: kirjanpitoon on lisätty puuttuvia tositteita loppuvuonna 2017, minkä jälkeen nämä tilinpäätökset on laadittu uudelleen."
Ainahan Teemu voi rukoilla: "Tapahtukoon tahtosi Herra tässäkin asiassa. Tai jotain muuta: "Hyvä Jumala. Auta, tuhoa todisteet, estä syytteen nostaminen!"
No anteeksi ainakin saa synnit jumalalta takuuvarmasti, vaikka tuomio tulisikin.
YLE:n TV-uutisissa jo pariin kertaan mainittu uutinen. Nostaa hyvin erolukuja.
Ampparit.com --> hakukenttään Laajasalo. Yksi valtakunnan ykkösuutisista tänään.
Tämä selittääkin nousseet kirkosta eroamisluvut - ja tietysti vuodenvaihteen lähestyminen.
Ylittänee uutiskynnyksen, mutta silti: nyt kaikki uutista Laajasalosta levittämään! Some laulamaan! Jo pelkkä asian käsittely ja siitä puhuminen nostaa erolukuja varmasti!