Tiedän, että vaimoni on rakastunut toiseen mieheen. Ja joku ratkaisu asiaan tulisi saada. Onko saman kohtalon kokeneilla vinkkejä, kuinka saitte vaimonne vaimonne takaisin vanhaan suhteeseen?
En ole mielestäni jättänyt häntä huomioimatta, mutta syystä tai toisesta nuorempi vetää häntä enemmän puoleensa.
Olen itse avioin, hän taas estynyt niin seksuaallisesti kuin henkilökohtaisissa asioissa.
Tilanne on nyt vaan eskaloitunut siihen pisteeseen, että hän alkaa olla itselleni vieras.
Vastatkaa, niin naiset kuin miehet.
Kuinka saada uskoton vaimo takaisin?
11
1050
Vastaukset
- heräääätyyyys
Miksi sä haluat roikkua tuollaisessa suhteessa?
- Llghkkgv
On varmaan tosi palkitsevaa huudella sivusta ohjeita. Mutta ei se välttämättä ole kysyjän omassa elämässä niin yksinkertaista, että kerrasta poikki ja koko elämä vaan vessasta alas. Tsemppiä aloittajalle ja toivotaan tilanteeseen mahd. kivutonta ratkaisua.
- samankokenut
lumppu vaihtoon ja heti. Niin mä tekisin.
- käännäasialleselkä
Olipa kerran mies, joka ajoi autolla tiellä. Perään lähti poliisiauto vilkut päällä ja mies senkun ajoi lujempaa.
Lopulta hän pysäytti auton ja poliisi tuli kysymään, että miksei mies pysähtynyt.
Mies kertoi poliisille että , hänen vaimonsa lähti poliisin matkaan ja nyt hän luuli, että sitä palautetaan takasin.
Poliisi ymmärsi asian ja sanoi "hyvää matkaa ja ajakaa varovaisemmin".
Itse sanoisin, että ovi aukeaa ulospäin. Etsi uusi vaimo. Se on siellä oven ulkopuolella jossain.
Hyviäkin naisia on, ei kaikki ole lähdössä pois.
Sinulla on vaan joku vaurioitunut yksilö, joka tulee aina olemaan ongelma kaikille. - Paljonkokenut
Turha yrittää saada vanhaa eukkoa takaisin. Satutat vain lisää itseäsi. Ikinä et pysty luottamaan häneen. Missä on sun itsekunnioitus?!
- Be_alpha_not_faggot-beta
Nyt HOMO mieshistyt! Kenkää hutsulle! Uutta naista vaan kehiin.
- oppeliini1
Miksi valitsisit pitää vaimon joka jakaa kehonsa muiden kanssa?
Hän on rikkonut kalliin lupauksensa olla yhden miehen vaimo , kerrallaan. Tuo ei tietenkään velvoita sinua mihinkään, ja täysin oikeuksin voit sallia vaimosi jatkavan saan tahtiin.
Ilman sinua. - mmhm
Saattaa kuulostaa karulta, mutta parempi on että jätät moisen naisen.
En minäkään miestä sekuntiakaan kauempaa katselisi, jos hän kävisi parisuhteemme aikana hoitelemassa muita emäntiä. Melko selvän viestin olen siinä kohtaa saanut, ettei hän arvosta minua kaikkineni, ja olen kertakaikkiaan riittämätön hänelle. Miksi kiduttaa itseään sellaisella enempää? Mieluummin yksin kuin huonossa seurassa! - jotakuinkinnäin
Koettu on, vaimoke ihastui toiseen mieheen, viestitteli, tapaili ja kävi ulkona muutenkin miehen kanssa. Epävarmuus kesti kolmisen kuukautta, vaimoke koetti lopettaa suhdetta mutta sanoi että ei unohda vaan tätä toista. Kaikkea kivaa aikansa kuten nainen sitten totesi kun suhde loppui tämän toisen kanssa. Ei ole enää samankaltaista ollut sen jälkeen, pettäminen jätti jälkensä. Eteenpäin päin vaan, joko yhdessä tai erikseen.
- oo-rehellinen-ny-itelles
imi ja mussi sitä miästä
- Anonyymi
Aalio mainen mies säälittävä ei muutakuin ero
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1666414Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto755310Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143715Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213345Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1722672Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742315Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12078Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191556- 981306