Anabolinen hiilarilasti

Hei.
Olen kokeillut tässä jo pidemmän aikaa eri laisia ruokia, joilla voisi olla anabolinen vaikutus. Koska olen melko possu, niin olen vetänyt ruokia ihan reilusti. Aikanaan tuli kokeiltua sellaista kombinaatiota että tein kaurapuuroa täysmaitoon, niin että laitoin kattilaan lirtan täysmaitoa ja litran vettä ja 400 g kaurahiutaleita. Siitä tulee sellainen kaksi litraa puuroa ja kun sen vedin huiviin reenejä ennen, niin tulokset nousi rytinällä joka kerta, jopa liikkeissä joissa kehitys oli pysähtynyt jo kauan aikaa sitten.

Koska tuollaisen puuromäärän nieleminen ei ole ihan helppoa, niin aloin kokeilla lopulta muita vaihtoehtoja ja päädyin kokeilemaan näitä s-ryhmän kaupoissa myytäviä pakaste valkosipulipatonkeja. Yksi taketti painaa sellaisen 350 g ja vedin ennen reenejä aina 3 pakettia, eli 6 patonkia yhteensä, joille tuli painoa pikkasen päälle kilo. Tällä oli sama vaikutus, eli rauta liikkui ja tulokset kehittyi, mutta tälläkin oli sitten haittansa nimittäin aloin saamaan jotain ihmeellisiä finnejä kummallisiin paikkoihin kropassa. Ensin tuli kaksi finniä ihan symmetrisesti alavatsaan noin lonkankoukistajien kohdalle ja sitten tuli finni käsivarren selkäpuolelle. Kerron, koska finnit oli siis aika humalattoman kokosia ja ilmesty aina yhden yön aikana, mutta eivät samaan aikaan. Lopulta piti lopettaa tämä valkosipulipatonki hommakin, koska ilmeisesti gluteiinista johtuen sain todella ikävän ruuansulatusvaivan, joka ilmeni närästävinä röyhtäyksinä ja poltteena kurkussa.

Nyt olen vähän sitten että mitäs sitä seuraavaksi kokeilisi. Jos ei muuta, niin ehkä kokeilen vetää 700 g näitä riisikakkuja ja katsoa kuinka ne toimii. Olen sellaisen asian huomannut, että jotenkin noilla hiilareilla ei pieni tai maltillinen määrä saa juuri mitään aikaan, mutta sitten kun mennään tietyn määrän yli, niin vaikutus on aivan tuntuva.

Jos jollain on omia kokemuksia hiilareiden anabolisista vaikutuksista, ja jos on ideoita tai suosituksia, niin kuulisin mielelläni. Onko muut huomanneet, että hiilareilla olisi jotenkin porrasmainen anabolinen vaikutus (eli ei lineaarinen tarkoittaen sitä, että 200 g ja 250 g saattaa saada aikaan saman vaikutuksen, mutta kun otetaan 300 g niin vaikutus pomppaa kaksinkertaiseksi)? Onko joku muuten jo kokeillut noilla riisikakuilla tuollaisia överi määriä ja jos on, niin millaiset oli tulokset?

Tarkennukseksi vielä, että en itse käytä mitään hormooneja enkä lisäravinteita, tai muitakaan kreatiineja yms. Ainoa mitä teen on, että syklitän hiilareiden käyttöä, niin että ei tule koskaan kahta hiilaripäivää peräkkäin ja näinä hiilarittomina päivinä sitten hiilarit on alle 10 g.

4

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • holololo

      Hiilari on se jolla ihminen elää ja josta voimailija saa voimansa.
      Proteiini on yliarvostettua ja vähemmän tärkeää joskin silti tärkeää.

    • Pikkupökkis

      Kun söin keskimäärin noin 100..150 g hiilareita päivässä ja treenasin usein, niin silloin ylimääräisillä hiilareilla sai buustia.

      100 g suklaata ylimääräistä riiitti saamaan anabolisen vaikutuksen.

    • pallilääkäri

      Nyt ymmärrät miksi pro kaverit käyttää insua. Kovempi vaikutus kun ruuasta ja voi tykittää hirmu määriä. Voi sitten tietty sisuskalut turvota ja ei sieltä oikein rasvakaan pala. Ns.pallomaha.

    • rippeli

      Otan vähän muita lasteja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2993
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      52
      2638
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2255
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1732
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1556
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1507
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1330
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1319
    Aihe