JHL valehtelee jäsenilleen ja jäsenet edelleen muille, kun sanovat, että Sipilän hallitus olisi leikannut heidän lomarahojaan. Ei ole.
Kiky sisälsi 24 tunnin työajan pidennyksen. Moni teollisuudessa toimiva liitto pidensi työaikaa samalla palkalla kolme kokonaista työpäivää. Siitä on oikeasti hyötyä. Työllistämisasenne parani ja tutkimusten mukaan firmat palkkasivat kikyn ansiosta 30.000 - 40.000 työtöntä töihinsä. Kiitos liitot.
Liitot saivat itse päättää, miten työajan pidennys tehdään. Kunta-alalla JHL ym. päättivät osan tuosta ajasta hoitaa leikkaamalla lomarahoja. Osa ajasta keploteltiin jollain 6 minuutin jutulla, mutta osa hoidettiin leikkaamalla lomarahoja. Siis liitot päättivät siitä. Ei Sipilän hallitus. Se on vääristelemätön totuus.
Valmisteilla olevan alle 10 hengen yritysten työllistämiskynnystä alentavan lain ennakoidaan kyselyn perusteella tuovan työpaikkoja 6%:iin kohdeyrityksistä, mikä tarkoittaa n. 20.000 työpaikkaa. Sitä liitot vastustavat pakottamalla jäseniä lakkoilemaan. Se ei ole oikein.
JHL vähensi lomarahoja ei Sipilän hallitus
tosiasiassa
0
114
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068