Ihmisissä on ryyppäysgeeni

Viinamies

15

315

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viinamies

      Viinamiehet tapaavat naisia ja saavat lapsia. Heidän sukunsa jatkuu.

      Raittiit miehet jäävät vaille naisseuraa, eivätkä he saa lapsia. Raittiiden miesten suku ei jatku.

      Juokaa siis viinaa jos haluatte saada joskus oman perheen.

    • jotkutvieläpuussa

      Apinat laskeutuivat puusta 10 vuotta sitten?

      "Konferenssissa Matthew Carrigan Santa Fe Collegesta Floridasta arvioi, että evoluutiossa sopeutuminen alkoholiin tapahtui noin kymmenen vuotta sitten. Tuolloin apinat laskeutuivat pelkästä puunlatvoissa tapahtuneesta elämästään maan pinnalle ja tulivat syöneeksi myös käyneitä hedelmiä."

      Vauhdikasta on evoluutio ollut sen jälkeen

      • Puusta laskeutuminen oli virhe, karmea virhe. Linnunradan Käsikirjassa muistaakseni sanottiin, että toisten mielestä jopa siirtyminen kuivalle maalle olisi pitänyt jättää väliin.

        https://www.youtube.com/watch?v=ub747pprmJ8

        So why try harder?


      • scrg kirjoitti:

        Puusta laskeutuminen oli virhe, karmea virhe. Linnunradan Käsikirjassa muistaakseni sanottiin, että toisten mielestä jopa siirtyminen kuivalle maalle olisi pitänyt jättää väliin.

        https://www.youtube.com/watch?v=ub747pprmJ8

        So why try harder?

        Ihan oli jäädä huomaamatta, että alkup. linkki oli Tekniikan maailmaan. 2000-luvulla:
        https://www.youtube.com/watch?v=2XXUKNpXZLs

        Mehukanisterista ulkosalla juotava alkoholi on parasta huumetta.


      • pitkätukka-68

        Huomasin myös tuon »noin kymmenen vuotta sitten».


    • JossainMuualla

      Alkoholisti näkee juomisensa olevan täysin normaalia.

      Alkoholistien käyttäytymisen yleisiä piirteitä ovat vastuuntunnottomuus, ongelmien kieltäminen, todellisuudentajun puutteet, valehtelu sekä tekosyiden keksiminen alkoholinkäytön oikeuttamiseksi.

      Merkittävin ongelma alkoholisteissa on heidän negatiivinen vaikutuksensä läheisiin ihmisiin.

      Oletko jo ajatellut mennä hoitoon?

      • mazy

        Juu ja juuri noiden plus muiden ongelmien vuoksi alkoholisti kumppanina on painajainen. Tekee vaikeeta toisen elämästä, just tuolla boheemilla elämäntyylillään....


      • terveminäkadoksissa
        mazy kirjoitti:

        Juu ja juuri noiden plus muiden ongelmien vuoksi alkoholisti kumppanina on painajainen. Tekee vaikeeta toisen elämästä, just tuolla boheemilla elämäntyylillään....

        Aika lohduntonta se on ollut seurata vierestä, miten juoppo nainen on tehnyt hyvästä ja kiltistä miehestä riippuvuudessa elävän ihmisen. Nainen heittää muutaman romanttisen viestin ja mies on aivan myyty sekä sortuu taas juomaan sekä kantamaan naiselle rahansa, joka viettää makeeta elämää miehen kustannuksella sekä pyörittää samassa ringissä muitakin miehiä. Itse en voi tehdä mitään sille muuta kuin yrittää puhua ihmiselle järkeä, mutta miten ihmisen saisi tuollaisesta harhaisesta ja itseään vahingoittavasta käytöksestä irti. Miehen olen tuntenut jo monta vuotta, eikä hän ole enää sama puuhakas ja touhukas ihminen, jonka aikoinaan tunsin ja jolla oli oma kivakin elämä, josta osasi nauttia.


    • Avomiess

      En ole kovin paljon juopotellut elämässä ja naisia on riittänyt enemmän kuin tarpeeksi.

    • uskonkyllä

      Vätysmäisyys on geeneissä.

    • 3e4r5t6y7u

      No kun juotat naisille viinaa, niin lisäännyt paremmin. Ehkä se auttaa, jos itsekin juot, jutta ujous lähtee. Tai sitten voit vaihtoehtoisesti pitää noin Lähi-Itä/Etelä-Afrikkalaisesti naisia miehiä palvelevina orjina.

    • Olisiko kiltin ja kunnollisen miehen syytä tulla myös puusta jo alas. Tosin nainen ei siitä miksikään muutu olit sitten puussa tai kännissä.

    • viinamies

      Vain viinaa juomalla voi löytää kumppanin.

      • eimuuten

        Huomaatko, että ne on vain toistensa kanssa siksi, jos niillä on viinaa.


      • viinamies

        Viina on kemia joka saattaa ihmiset yhdeen ja pitää suhteen koossa.

        Ilman viinaa ei ole ihmissuhteita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      20
      3409
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1676
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      1011
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      999
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      60
      977
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      958
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      870
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      37
      829
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      821
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      49
      743
    Aihe