Galluppi !!
Onko pikku joulujuhla saatanasta ??? Kyllä tai ei ??
Galluppi Pa. Niinkuin pikkujoulujuhla !!
9
137
Vastaukset 9
1. "Älkää tuomitko, ettei teitä tuomittaisi;
2. sillä millä tuomiolla te tuomitsette, sillä teidät tuomitaan; ja millä mitalla te mittaatte, sillä teille mitataan.
3. Kuinka näet rikan, joka on veljesi silmässä, mutta et huomaa malkaa omassa silmässäsi?
4. Taikka kuinka saatat sanoa veljellesi: 'Annas, minä otan rikan silmästäsi', ja katso, malka on omassa silmässäsi?
5. Sinä ulkokullattu, ota ensin malka omasta silmästäsi, ja sitten sinä näet ottaa rikan veljesi silmästä.
( Matt.7 )Koko joulu on saatanasta. Missään kohtaa Raamattua ei käsketä viettämään joulua, ei pientä eikä isoa. Kyse on fariseusten omasta päästä keksimästään juhlasta. Todennäköisimmin Jeesus edes ei syntynyt joulukuussa, joten koko juhlaa perustuu valheelle. Raamatussa on säädetty Herran pyhät juhla-ajat, joita meidän tulee viettää. Missään kohtaa Raamattua ei meille anneta mitään lupaa keksiä omasta päästä juhlapyhiä. Koka ajatus syntymäpäivän juhlimisesta on täysin vieras Raamatulle, Raamatussa ainoastaan pakanat Faarao ja Herodes viettävät syntymäpäiviään, ja molempien bileissä joku päätyy päätä lyhyemmäksi.
Kerro missä kohtaa Raamattua kerrotaan alkuseurakunnan syöneen saastaista, pyhittäneen sunnuntain ja tanssineen kuusen ympärillä tonttulakit päässä?En tiedä mikään muu juhla joka vie avioeroon niin paljon kun sikailua ja irstas juhla kun pikkujoulujuhla joka saa työkaverit oudossa olosuhteessa käyttäytymään epänormaalisti kun viina tulee mukaan kuvaan.
- Dggjj
Hmm. Tai sitten normaalisti, ilman turhia estoja.
Jaa että avioero on normaalia ? Ei Pyhän Raamatun kautta ja avulla. Mutta ehkä sun maailmassa joka olet oppinut rasvasarjoista telkkarista . Opetusohjelmista miten pettää puoliso.??
- Eikiitosjeesus
Oikeastaan, onko avioliitto normaalia. Harva muu eliö käyttäytyy niin. Ns. uskollisetkin lajit, joutsenet ja kirjosiepot hakee geneettistä variaatiota.
Ihminen on toki sosiaalinen yhdyskuntaeläin.
Sen epäpyhän raamatun voisit jättää omaan historialliseen arvoonsa.
- Jobinpostia
Jes.1:14-15
- TekemistäRiittäisi
"Galluppi"; Galluppi",Galluppi"....................................Eikö ole arkeen muuta kuin "gallupit"?
2.Piet.1:1:2".... Armo ja rauha lisääntyköön teille Jumalan ja meidän Herramme Jeesuksen tuntemisen kautta.
1:3 Koska hänen jumalallinen voimansa on lahjoittanut meille kaiken, mikä elämään ja jumalisuuteen tarvitaan, hänen tuntemisensa kautta, joka on kutsunut meidät kirkkaudellaan ja täydellisyydellään,
1:4 joiden kautta hän on lahjoittanut meille kalliit ja mitä suurimmat lupaukset, että te niiden kautta tulisitte jumalallisesta luonnosta osallisiksi ja pelastuisitte siitä turmeluksesta, joka maailmassa himojen tähden vallitsee,1:5 niin pyrkikää juuri sentähden kaikella ahkeruudella osoittamaan uskossanne avuja, avuissa ymmärtäväisyyttä,
1:6 ymmärtäväisyydessä itsenne hillitsemistä, itsenne hillitsemisessä kärsivällisyyttä, kärsivällisyydessä jumalisuutta,
1:7 jumalisuudessa veljellistä rakkautta, veljellisessä rakkaudessa yhteistä rakkautta.
1:8 Sillä jos teillä on nämä ja ne yhä enenevät, niin ne eivät salli teidän olla toimettomia eikä hedelmättömiä meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen tuntemisessa.
1:9 Jolla sitävastoin ei niitä ole, se on sokea, likinäköinen, on unhottanut puhdistuneensa entisistä synneistänsä.
1:10 Pyrkikää sentähden, veljet, sitä enemmän tekemään kutsumisenne ja valitsemisenne lujaksi; sillä jos sen teette, ette koskaan lankea; >> Jakeen lisätiedot
1:11 sillä näin teille runsain määrin tarjotaan pääsy meidän Herramme ja Vapahtajamme Jeesuksen Kristuksen iankaikkiseen valtakuntaan...." 1:10 Pyrkikää sentähden, veljet, sitä enemmän tekemään kutsumisenne ja valitsemisenne lujaksi; sillä jos sen teette, ette koskaan lankea; Onko sinun kutsumus Pikku joulujuhla ? Ja sielläkö sitten et lankea ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581456Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️1041215Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551043Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞42866On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837- 55797
- 72752
- 47695
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.178677- 43671
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä38660Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199628Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30607Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus105573Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen62554- 201554
- 106518
- 35511
- 40496
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492