Valitus lääkäristä?

Grollroll

Kävin tänään lääkärissä nukahtamisvaikeuksien vuoksi ja se lääkäri puhu kokoajan kaikesta muusta mikä ei liittynyt millään tavalla tuohon lääkärikäyntiin. Se esimerkiks kyseli minkä takia muutin eri paikkakuntaan, missä kävin amiksen ja yläasteet ja miks vaihdoin yläastetta kesken kaiken toiseen kouluun ja kyseli mun lapsesta onko hän pysynyt terveenä ja onko jo päiväkodissa tai käykö hän kerhoissa yms ja kuinka usein lapsi näkee isäänsä.
En ymmärrä miten noi liittyy mun nukahtamisvaikeuksiin? Jossai vaihees hän kysy oonks mitää lääkkeit aiemmi ottanu tähä nukahtamisee ja sanoin et yhden kerran kaverini antoi yhtä unilääkettä mulle ja siitä tuli mulle pyörryttävä olo mutta nukuin kuitenkin hyvi ja sit lääkäri sano et "no käyppä vaikka hakee sitä apteekista se on tosi halpaa"
Äsken kaveri sano et sitä lääkettä ei saa ilman reseptiä ja tää lääkäri oli nimenomaa sanonu että saa ilman reseptiä apteekista.. ja kävin apteekissa ja sielki sanottii et se on reseptillä vaan saatavissa.
Mitähän mun pitäis nyt tehä? Valitus siitä lääkäristä ja kärsiä vaan nukahtamisongelmista? En luota enää yhtää ton terveysaseman lääkäreihin, jokaikinen käynti on ollu tollasta et en oo kyl voinu uskoo sitä lääkärii yhtään

2

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tfyuigtiugyyug

      Etkö saanut suutasi auki ja sanonut lääkärille ettei nämä tutkimuksiin liittymättömät asiat kuulu vastaanottokäyntiin. Kyselyt kyllä viittaisi että vastaanottokäynnillä käsiteltiin enemmänkin psyykkistä puolta.

      Ehkäpä lääkäri luuli että kaverisi oli antanut vaikkapa melatoniinia, sillä reseptilääkkeitähän ei saa antaa muille.

      Jos haluat valittaa, niin valitus tehdään terveysaseman ylilääkärille.

    • Saudi-Arabia

      Puoskari jottei sitten psykopaatti valetohtori?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      202
      1174
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      128
      891
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe