Miksihän en kelpaa oman paikkakunnan naisille? Kauempaa kyllä löytyis seuraa, mutta sitten kuitenkin tulee vastaan se välimatka. En kuitenkaan ole mikään vinkuheinä, enkä kyllä mikään pahan näköinenkään. Muutamat arvet löytyy kasvoista, että olisko sitten se miksi, kukaan ei halua tutustua paremmin. Tammikuulla olen päättänyt 14 vuotta kestäneen suhteen, sitä ennen kelpas kelle vain, mutta nykyään tuntuu että ei enää kelpaa.
Mikähän siinä on että ei kelpaa?
Miksan1
10307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voin kertoa syyn. Et kelpaa koska naiset haluaa komean top 10 miehen joten olet liian ruma rumille naisille. Rumat naiset haluaa samoja miehiä kuin missit eli rikkaita jääkiekkoilijoita tai muita julkkiksia.
Kuinka isosta paikkakunnasta on kyse? Jos on kyse pienestä paikkakunnasta, niin ihmettelen kyllä, jos jumitut ajatukseen, että kumppani pitää löytyä samalta paikkakunnalta. Ja muutenkin, tuntuisi oudolta jättää väliin joku ihminen, jonka kanssa olisi molemminpuoleista kiinnostusta, vain siitä syystä, että ei asuta samassa kaupungissa. Toisaalta, jos olet alle vuosi sitten eronnut, ja seuraa olisi jo löytynyt, niin eihän se mikään huono tilanne ole - et vaan ole itse halunnut niitä naisia, jotka olisivat olleet kiinnostuneita, koska haluat priorisoida sen saman kotikaupungin. Ja en sitä sano, etteikö saisi, mutta silloin ei kyse ole siitä, että ei itse kelpaisi - vaan sitä kumppania ei nyt vaan ole vielä tässä alle vuoden sisällä löytynyt omasta kaupungista.
Minne NainenRuudunTakaa nimimerkkisi nyt unohtui, vai pitääkö ulkoiluttaa toista trollia välillä?
"Tammikuulla olen päättänyt 14 vuotta kestäneen suhteen, sitä ennen kelpas kelle vain, mutta nykyään tuntuu että ei enää kelpaa."
Olisiko tämä syynä? Jyystit koko kylän viimeistä naista myöten puhtaaksi ja jokainen jäljelle jäänyt miettii ettei ne tuollaisen lutkan kanssa mitään ala olemaan.
Ei voi edes olettaa, että omalta paikkakunnalta löytäisi itselleen sopivan kumppanin....Ellei sitten kuka tahansa käy, eli vähän kuin nopalla heittäisi ja valitsisi. Toki monet tekevät niin..Muutoin meillä olis paljo enemmän sinkkuja....
Pitää suunnilleen asua uusimaalla että olis naisia riittävästi vapaana. Muutenkin naiset on todella nirsoja. Tulosi pitää olla yli kolmen tonnin ja sun pitää olla aika hyvännäköinen pitkä mies jotta nainen kiinnostuisi.
No en nyt tiedä onko naiset nirsoja, sehän vähän riippuu siitä miten niitä kohtelee ja niitä kohtaan käyttäytyy. Mikään pitkä en ole 175cm ja kyllä musta naiset on kiinnostuneita, mutta itse vain olen niin nirso, oon aina ollut. Asun aika pienessä kaupungissa, olisko noin 65000 asukasta.
"Miksihän en kelpaa oman paikkakunnan naisille? Kauempaa kyllä löytyis seuraa, mutta sitten kuitenkin tulee vastaan se välimatka."
Mulla on sama juttu, kuten on koko lähialuekin. Kaukaa löytyisi mutta se suuri välimatka on iso ongelma..
Olette te kans hölmöjä kun ette naisten tapoja tunne nettideiteillä. Ilmoittakaa asuinpaikkakunnaksenne se "kaukana oleva" niin yllättäen alatte saamaan omalta paikkakunnaltanne viestejä. Näin minullekin kävi. Ensin ollessani omalla paikkakunnallani sain vain lapista viestejä. Kun valehtelin asuinkunnakseni lapin niin oho miksi aloinkin saamaan lähes naapuristani viestejä.
Ei naiset halua tapailla muka lähellä asuvia jonkun pelkotilojensa takia. Ensin sitten kirjoittelette aikanne ja kun treffejä suunnittelette paljastattekin että. Niin siis mähän asunkin aika lähellä sinua:)
Sitä se naisten "historia" teettää.