Pelaatteko pleikkaria

Kaikysyäsaa

Nyt kaikki heti pelaamaan red dead redemption 2 peliä

20

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Normaalia

      pelaa ne koska palsta on aika hiljainen

    • pitkätukka-68

      En oo varmaan koskenutkaan Pleikkaan tai Xboxiin. Niitä piip piip -pelejä (Game Boy) kyllä pelattiin yläasteella. Ala-asteella tv-pelit oli iso hitti.

      Kai tolla mun tietsikallakin vois kohtalaisesti pelailla mitä vain, mutta ei paljoa kiinnosta pelailu. En ole siis pelimies:)

    • Peikkari ei meiltä löyty, meni kahdessa vuodessa rikki sen vuoksi ei olla uutta ostettu.

    • Erjariitta

      Miehen pitää olla MIES eikä pelata mitään lapsellisia videopelejä. MIES huolehtii vaimostaan, perheestään ja kodistaan. Remontoi, eikä käytä aikaansa mihinkään pikkupoikien pelijuttuihin. 5-vuotias poikani pelaa pleikkarilla. Kyllä hävettäisi, jos mieskin niin tekisi.

      • Alpro

        Missä luulet sinkkuihmisten vaimojen ja perheiden olevan?


      • Olipashauska

        Ai miehellä ei saisi olla omia juttuja? Onneks en oo sun mies tai jos olisin.nIin lähtisin lätkii. Tuo on se joidenkin harhaluulo että esim. pelit ja animaatiot olisivat vain lasten juttuja. Yhtä lailla aikuiset pelaavat ym. Tiedän perheitä missä isä tekee omia juttujaankin perheestä huolehtemisen lisäksi kuten laittaa esim. Autojaan jos niitä harrastaa ym. pelaavat pleikkarilla yksin ja lastenkin kanssa, käyvät metsästämässä ym. Eivät ole 24/7 vaimonsa vieressä kokoaika kuten ei pidäkään ja niitten suhteet voi varmaan paremmin kuin sun. Sun mies varmasti kärsii kun ei saa omaa aikaa mutta ei uskalla sanoa sitä. Naisenkin kuuluu perheestäään huolehtia. Huomaa että sun ajatusmaailma on vinksallaan.


      • Eimuutenole
        Olipashauska kirjoitti:

        Ai miehellä ei saisi olla omia juttuja? Onneks en oo sun mies tai jos olisin.nIin lähtisin lätkii. Tuo on se joidenkin harhaluulo että esim. pelit ja animaatiot olisivat vain lasten juttuja. Yhtä lailla aikuiset pelaavat ym. Tiedän perheitä missä isä tekee omia juttujaankin perheestä huolehtemisen lisäksi kuten laittaa esim. Autojaan jos niitä harrastaa ym. pelaavat pleikkarilla yksin ja lastenkin kanssa, käyvät metsästämässä ym. Eivät ole 24/7 vaimonsa vieressä kokoaika kuten ei pidäkään ja niitten suhteet voi varmaan paremmin kuin sun. Sun mies varmasti kärsii kun ei saa omaa aikaa mutta ei uskalla sanoa sitä. Naisenkin kuuluu perheestäään huolehtia. Huomaa että sun ajatusmaailma on vinksallaan.

        ei hänellä taida olla miestä koska sinkkupalstallsa pyörii. Tai voi ollakin koska minäkin täällä uteliaisuuttani pyörin ja luen kaikkea. On mulla vaimo ja lapset. Välillä vaimokin pelaa. Ei siinä ole mitään ihmeellistä tai lapsellista.


      • pitkätukka-68
        Eimuutenole kirjoitti:

        ei hänellä taida olla miestä koska sinkkupalstallsa pyörii. Tai voi ollakin koska minäkin täällä uteliaisuuttani pyörin ja luen kaikkea. On mulla vaimo ja lapset. Välillä vaimokin pelaa. Ei siinä ole mitään ihmeellistä tai lapsellista.

        Ei pelaamisessa mitään vikaa ole, kunhan se ei kaikkea aikaa vie.

        Itseäni pelit ei tosin kiinnosta, mutta en mä pelaamista tuomitsekaan. Tyttären kans pelataan kyllä sit paljon lauta- ja korttipelejä.


      • SoliterniuM1977

        Nykyään pelaaminen on erilaista. Se ei ole lapsellista. Vai onko mielestäsi elokuvien katsominen lapsellista? Useat pelit ovat kuin interaktiivisia elokuvia.

        Mies on mies vaikka pelaisi. Tsekkaappa youtubesta sellainen kanava kuin "Metal Jesus Rocks". Kaveri on koko elämänsä kerännyt pelejä ja pelisysteemejä. Tuhansia pelejä ja lähemmäs sata erilaista pelisysteemiä/konsolia. Hän on yli 40v ja naimisissa.

        Ja muuten, jos nainen on niin avuton ettei osaa itse huolehtia kodista, lapsista, remontoinnistakin... Niin onpas huono vaimo. Molempien tulee yhdessä pitää huolta kodistaan. Eikä pelkästään miehen.

        Onneksi saan olla sinkku hautaan asti ja säilyttää oman vapauteni.


    • Kaikysyäsaa

      Luuletteko läytävänne naisen jostain palstalta.

    • työtön-ätmi

      Minulla oli aikoinaan ps2, pleikkaripelit on liian kalliita. Pelaan pceellä.

    • ätmelsson

      pelaan. mulla on ihan se pro kone. 3 peliä löytyy. pitänee se redemption ostaa. hitto uusinta battlefieldiäki pukkaa. en taida enää tänä vuonna töihin mennä

    • Kaisanoasaa

      Hyvä peli olin just tappanut vihulaisia jostain leiristä ja löytänyt niitten rahakätkön, sain pari sataa dollaria rahaa ja sitten menin maksamaan itseni vapaaksi kun olin etsintäkuulutettu. No sitten törmäsin sheriffiin ja sen alko jotain aukomaan mulle, seisoin sen edessä, en sanonut mitään sille ja silti se hermostui ja veti pyssyn esiin ja sitten alko ammuskelu. No kohtahan olin taas etsintäkuulutettu 300 dollarin palkkiota vastaan. Vittu just sain maksettuu 200 että pääsin vapaaksi.

    • Kaisanoasaa

      Pelasin eilen 12 tuntia.

    • asiantuntijaa

      Pelissä on kyllä komea grafiikka, mutta ei näitä skriptattuja Hollywood-pelielokuvia voi oikein peleiksi kutsua. C64:en Law of the West (1986) ajaa oikeastaan saman asian, 4 eri grafiikkaruutua, 4 eri dialogia, joita voi käydä vastaantulijoiden kanssa, valitse aggressiivisin vaihtoehto, ja joudut tulitaisteluun (vedä ase nopeasti ja ammu, muuten kuolet), jos vastustajalla ase, tai voit myös puhua hepun antautumaan. Saat pisteitä toiminnan mukaan. Peli säästää sinut myös ratsastamasta ympäriinsä jossakin valtavassa pelimaailmassa, jossa tuhlaat aikaasi tunteja päämäärättömään harhailuun. Pelien tuleekin olla pelkistettyjä, ettei tarvitse koko päivää viettää sen parissa. Joku lähes 200 gigatavun tilavaatimus naurettava, ennen tehtiin pelejä, jotka mahtuivat muutamaan sataan kilotavuun tai megatavuun. Sillä määrällä ei saisi nykyään edes yhtä grafiikkaruutua pystyyn.

      • Laajempi pelimaailma ja parempi kuva ja ääni johtaa siihen, että pelistä tulee elämä eikä osa sitä eikä sitten enää ole pelaamista.



    • Totuus-

      Alussa oli hankaluuksia kun painelin vääriä nappuloita niin oli wanted päällä monta kertaa eikä ammuntakaan sujunut hyvin kun tyypit jahtasi niin kuolin monta kerta. Nyt alkaa sujumaan.

    • ätminelämää

      Olen laittanut omia pelivideoita youtubeen tästä pelistä.

    • Ei ole konsolia :)
      Joskus vois senki hankkia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      328
      7121
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4338
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3165
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2967
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1800
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      212
      1746
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1577
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1438
    Aihe