naiselle joka on nyt parhaassa iässään ja kukoistuskaarensa huipulla vielä muutaman vuoden ajan.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/e94e4392-4e6c-4ac1-bca9-e32b3148d163_vd.shtml
Tässä kaikki finalistit:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/280157dd-30b8-41de-bef7-e48ae13acbb7_vd.shtml
Sen sijaan väitän että olisin aika vahvoilla jos osallistuisin vastaavaan Mister Turku kilpailuun. Kaiken maailman 16-vuotiaat tubettajat tai mopopojat, joille ei ole kertynyt vielä edes sitä rahaa ja varallisuutta, olisivat ihan helisemässä. Tosin en ole kyllä vakavissani edes harkinnut osallistumista. Keskityn enemmänkin penislihasreeni-kisoihin ja jälleen ensi keväänä Indianapolis 500 -kisaan :)
Miss Turku -kisan 2018 voitto meni
8
283
Vastaukset 8
Niin kyseinen Miss Turku-voittajahan on vielä Bickyn poikakin nuorempi, mutta silti hän varmaan voisi turkulaisena olla hyvinkin kiinnostunut susta ja Bicky Royal-miehestä:))))))))))))))))))
Ainahan sitä tosiaan neljäkymppiset lihaksikkaat jyystärikarjut ovat nuorten naisten mielestä paljon komeampia ja halutumpia, kun jotkut parikymppiset tai vieläkin nuoremmat teinipojanklopit, joilla ei edes ole ikänsä puolesta vielä sitä rahaa ja varallisuuttakaan samalla tavalla, kun mitä vanhemmilla miehillä aina on.
Vanhemmilla miehillä kun on myös yleensä hienommat autot, asunnot ym. materialistiset jutut, joita niillä pojanklopeilla ei välttämättä ole minkäänlaisia, kun monetkin vielä asuvat vanhempien nurkissa, ilman että heillä edes olisi autoa ollenkaan.
Ei muuten mikään yllätys, vaikka näitä kisan osallistujia olisi käynyt kylässä siellä Varissuolla teidän kerhotiloilla:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))- Lerpukkaa
Ei, se aina noin mene, että kaikilla olis asunnot ja autot.. Paljon, myös syrjäytyneitä ja työttömiä 40v paappoja. Nuorella 20v kollillakin voi olla oma asunto ym. Tyhmästi sanottu, koska tämä nuori kolli vasta elämänsä alussa kaikessa ja niin, se on luultavasti ollut sullakin. Ei nuoren naisen kannata tuhlata omaa elämäänsä rahan takia ja sitoutua johonkin paappaan.. Kyllähän nuo enemmäkseen ikäistensä seurassa pyörivät ja nuoremmat miehet paremman näkösii, kuin 40v ukon ruppanat.. Sekös, se paappoja harmittaa, kun miehen paras ikä 24-30v.
Lerpukkaa kirjoitti:
Ei, se aina noin mene, että kaikilla olis asunnot ja autot.. Paljon, myös syrjäytyneitä ja työttömiä 40v paappoja. Nuorella 20v kollillakin voi olla oma asunto ym. Tyhmästi sanottu, koska tämä nuori kolli vasta elämänsä alussa kaikessa ja niin, se on luultavasti ollut sullakin. Ei nuoren naisen kannata tuhlata omaa elämäänsä rahan takia ja sitoutua johonkin paappaan.. Kyllähän nuo enemmäkseen ikäistensä seurassa pyörivät ja nuoremmat miehet paremman näkösii, kuin 40v ukon ruppanat.. Sekös, se paappoja harmittaa, kun miehen paras ikä 24-30v.
No ei toki kaikilla olekaan, joten siksi käytinkin tossa lauseessa sanaa "yleensä". Mutta kyllä se nyt on vanhemmilla miehillä hyvin paljon todennäköisempää, että he asuvat omassa asunnossa, oli se sitten vuokra- tai omistuskämppä, kun että he asuisivat enää vanhempiensa nurkissa, kuten jotkut 16-vuotiaat yleensä asuvat.
Ei kyllä todellakaan ole neljäkymppiset miehet vielä mitään rupsahtaneita pappoja, sillä monetkin heistä ovat vielä fyysisesti hyvässä kunnossa, jos käyvät salilla ja pitävät huolta ulkonäöstään. Lisäksi neljäkymppiset miehet ovat kyllä paljon komeampia ja halutumpia nuorten naisten keskuudessa, kun jotkut parikymppiset pojanklopit.
- Kaisanoasaa
Ei ollut edes kaunis tuo voittaja ja perintöprinsessat oli rumia mutta vaativat kuitenkin komeaa miestä itselleen.
- pitkätukka-68
Miks noilla muotisuunnittelijoilla on aina noin kammottavat rynttyyt yllä?
- Mikäetteijuu
Kyllähän tuota panis
- ölsdfkxöl
16-vuotias on nainen parhaassa iässä. Onnittelut voittajalle.
- sda
https://img.ilcdn.fi/ptSGxWeJKUpzKQ0zwijVdAFHYes=/full-fit-in/612x/img-s3.ilcdn.fi/2fb4c844526c5fa6acbc1efb2e879801e670147775e4f27ef2592ff6e200ed43.jpg
Siinä charmantisti harmaantunut herrasmies nuorten kaunottarien ympäröiomänä. Markkina-arvot kohtaavat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427