Hyvästi Angela!

mehmetti

Suurin syy Merkelin poliittiseen konkurssiin johtuu turvapaikkakriisistä. Ehkä se ratkaiseva syy on siinä, että saksalaiset eivät kyenneet sulattamaan tulijoita eikä poliittisesti korrekti hyssyttely vienyt tulokseen.
Ehkä pahin esimerkki tästä on kauniissa yliopistokaupungissa Freiburgissa tapahtunut joukkoraiskaus. Epäillyt, arviolta 15 henkeä, olivat 2015 invaasion tulijoita, jotka olivat Saksassa syyllistyneet moniin rikoksiin. Heitä ei kuitenkaan asetettu syytteeseen.
Tämä lepsuus on johtanut siihen, että tekijät ovat rohkaistuneet pahempiin rikoksiin. Kun viranomaiset eivät ole reagoineet tähän ovat kansalaiset aktivoituneet ja äänestävät AfD-puoluetta.

8

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Merkel on muuten hyvä johtaja mutta teki virheen maahanmuuttopolitiikassaan 😏

      • Näinkin on. Ilman vuoden 2015 tapahtumia kaikki olisi ennallaan. Mutta säilyihän puolue vielä suurimpana.


      • Ai ku kliffaa!!!!


    • pakoooooon

      Maahanmuuttoa ei hallitse enää kukaan ja Merkel pakanee.......

      • Tulevaisuudessa tilanne pahenee: ilmastonmuutos panee ihmiset pakenemaan kotoaan jo nyt.


    • Musti.Hintikka

      Angela Merkel on Saksan Valtakunnangangstereista parhain ellei Aadolf Hitleriä lasketa.

    • eiollutkaaniinkauheaa

      Kun äärioikeisto piti mielenosoituksen raiskauksien vuoksi, vastustivat nekin, sitä, jotka olivat joutuneet raiskatuksi. Eräskin oli ollut diskossa, juonut siellä miehen tarjoamia drinkkejä ja lähtenyt tämän mukaan. Tämä oli hänet raiskannut sitten matkalla puskassa ja kutsunut vielä kaverit diskosta osingolle.

      Joskin ei sinällään ihme, jos noin raiskatuksi tullut ei halua mielenosoituksia. Kaverilla on aikaa lähteä hakemaan kaverit mukaan eikä nainen häviä mihinkään sekä yleensä lähtenyt noiden syyrialaisten muukaan, ketä raiskaajat olivat.

      Jos raiskattu ei itse pidä juttua niin kovin pahana, niin miksi silloin muidenkaan täytyy sitä pitää. Raiskatkoon minkä ennättävät, niitä jotka sille antautuvat.

      • Tuo on pientä siihen verrattuna, että Espanjassa tapetaan 3000 naista perheväkivallassa 10 vuodessa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2769
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2587
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2278
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1871
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1582
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1555
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1483
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1363
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      28
      1204
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1151
    Aihe