Tein perheenisälle kiusaa ABC:n parkkiksella

Olin menossa syömään noutopöytälounaan ja pysäköin mun GMC Sierra -jyystötruckin ruutuun mistä on helppo lähteä liikkeelle. Parin ruudun päässä oli harmaa VW Golf farmari, josta tuli sellanen insinöörin näköinen beta-mies sekä noin 2-3 vuotias aika tummapiirteinen pojanviikari. Kyseinen poika kiukutteli isälleen jotain, mutta mies sanoi että "käydään hei nopeesti pissalla, ostetaan Hilma-tädille se kahvipaketti tuliaisiksi ja jatketaan matkaa".

Siinä kohtaa käännyin takaisin autolleni ja kun kurkkasin niin näin että Golfissa oli lastenistuin etumatkustajan penkin takana. Päätin siirtää mun jyystö-truckin Golfin viereen niin että mun auton vasemman kyljen ja Golfin oikean kyljen väliin ei jäänyt puoltakaan metriä.

Kävin röökillä vähän etäämmällä ja naureskelin omahyväisesti kun mies huokaili "oivoi... voi..." kun yritti parhaansa mukaan sovitella poikaa lastenistuimeen :))))))))))))))))))))))))))))))

Elämän pieniä iloja :)))))))

Sitten kävin syömässä kunnolla että jaksaa taas reenata!

22

980

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autoileva

      Raukkamaista!
      Sinulla ei liene kaikki hyvin

      • Onhan Marcolla kaikki oikeinkin hyvin, sillä hänellä on kuitenkin sitä rahaa ja varallisuutta, hieno jyystö-truck, yli 60-neliöinen kerrostalokaksio Lausteella, mainetta kilpa-autoiluharrastuksen tiimoilta, useita naisia heti parikymppisestä lähtien jne.


      • peris234 kirjoitti:

        Onhan Marcolla kaikki oikeinkin hyvin, sillä hänellä on kuitenkin sitä rahaa ja varallisuutta, hieno jyystö-truck, yli 60-neliöinen kerrostalokaksio Lausteella, mainetta kilpa-autoiluharrastuksen tiimoilta, useita naisia heti parikymppisestä lähtien jne.

        Niinpä just. Onhan Makella hieno kunnon jyystö-truck autona, sekä yli 60 neliön kaksio Lausteella, sekä vielä paljon rahaa ja naisia.


    • Heh, siinäpä olis ollut näkemisen arvoinen tilanne :))))))))))))

      Hyvä kuitenkin että Golfin ovi ei osunut sun auton kylkeen ja naarmuttanut sitä. Mut toisaalta sulla Make varmaan on normi liikennevakuutusten lisäksi sellanen tietynlainen non-verbaalinen vakuutus olemassa kun tollanen iso äijä kulkee teidän kerhon musta nahkaliivi yllään :))))))))))

    • lkdjfs

      Se mies oli varmaan aisuri kun oli tumma lapsia hianuksessa.

      • Jalle1986

        Aisurina peris itsensä pohjimmiltaan näkee.


      • Jalle1986 kirjoitti:

        Aisurina peris itsensä pohjimmiltaan näkee.

        Ei varmasti näe, sillä Perishän on itse sanonut sen, ettei hän ala olemaan mikään Timpan kaltainen aisuri-isä:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


      • Markku_Näätä
        DarkFear kirjoitti:

        Ei varmasti näe, sillä Perishän on itse sanonut sen, ettei hän ala olemaan mikään Timpan kaltainen aisuri-isä:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        Onhan peris psykoottinen aisuri hc-atm.


    • en.ole.botti

      Kato paksuniska-make morooo. Oletkos jo ajatellut hankkiutua eroon poikuudestasi? SInulla kun sitä ikää on kuitenkin jo 61 vuotta.

    • jessica.näätä

      Peris toi sun läski-make hahmos on kyllä huvittavin kaikista. Ikään kuin tollanen ihratynnyri mahtuis mihinkään kilpa-autoon. Bussiin ehkä:))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • Alex_Rossi

        Vois se periksen romu-Viton tavaratilaan mahtua ;)


      • Kloroformia ja patja viton perälle niin pääsee poikuudestaan.


    • Oletpas sinä fiksu ihminen. Varmaan kaikesta huolimatta elämässäsi jokin mättää..

    • Vituinvat

      Invoja on hauska kiusata kun ajaa invapaikalle. Hihii!

      • Ed_Carpenter

        Periksen Vito romussa on invatunnus kun periksellä on 7 mielisairautta ja psykoosi.


    • Tälläisten aloittajan kaltaisten ilkeiden kiusaajasetien autot pitäisi laittaa pyörälukkoon tai kuljetuttaa varikolle jäähylle. Siinäpä sitten kaikenmaailman maket ehkä oppisivat kävellessään hieman nöyryyttä.

      Pöllö olet vieläkin eikä sitä tule muuttamaan vaikka miten monta kertaa tulet kommenttini poistamaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      110
      7966
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      678
      4992
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3264
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      27
      1511
    5. 56
      1438
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      102
      1369
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1347
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      167
      1260
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      56
      1011
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      913
    Aihe