Niin, millaiseksi keskimäärin ajattelisit demarin? Noin niin kuin jos pitäisi kuvailla semmoinen?
Hahah, väärin meni :D Ruotsissa ollaan tietysti jo vähyän pidemmällä mutta kuitenkin, aika hupaisa juttu:
https://www.suomenuutiset.fi/islamistifalangi-noussut-ruotsalaisdemareiden-nuorisojarjeston-johtoon/
"Olen toiminut 20-vuotta työväenliikkeessä enkä ole koskaan kokenut mitään vastaavaa, sanoo tapahtumia todistanut piirijärjestön toveri."
"Liittoa on Expressenin mukaan johtanut porukka, joka on koostunut mielipiteiltään perinteiselle ruotsalaiselle työväenliikkeelle vieraista henkilöistä. "
Tämä minua oikeastaan tässä huvitti.
"Nokkamies on samaten todennut, että ateismi on moraalitonta sekä vaatinut islaminopetuksen laajentamista. Nuorisoliiton johto on myös boikotoinut pride-marsseja, joka on erityisen raskauttava tekijä riidassa ja suivaannuttanut muuta sosiaalidemokraattista puolueväkeä."
Ei kai vaan nyy ole niin että suvaitsevaiset islamisti-demarit ja suvaitsevaiset gay-pride demarit eivät tulisi toimeen keskenään? Volvon tehtaalla nokkamiehenä työskentelevä Per-Åke on suivaantunut kun muslimiuskoinen nuorisojärjestöjohto aikoo boikotoida Per-Åken kovasti odottamaa pride-tapahtumaa :D
Mikä mielikuva sosiaalidemokraateista?
7
198
Vastaukset
- tyhmiä.ovat
Sossut ovat tyhmiä työläisiä, joita viedään kuin litran mittaa
Jani Toivola turbaani päässä...
Vähän aiheen vierestä. Kroatia liittyy Unkarin ja Itävallan kanssa joukkoon, joka ei allekirjoita GCM sopimusta.
Hvala, Hrvatska!Voi ei, menin lausumaan n-sanan. Pyydän anteeksi kaikilta ketkä kokevat sanan loukkaavaksi ja eritoten kaikilta niiltä pieniltä n-pojilta ja -tytöiltä, jotka poimivat fazerin sinisessä käytetyn suklaan.
Asiai oli kuitenkin tärkeä. Suomen työläisten päällysmies Antti Rinne on näet ryhtynyt syömään pekonipastan sijaan puuroa. Antti pelastaa tällä toiminnallaan ilmaston. Kun samaan aikaan vihreät pj-ehdokkaat ja kansanedustajat ovat lentäneet kuka mihinkin kaukaiseen maailman kolkkaan lepäämään rankan ilmaston pelastamisen uuvuttamina, Antti keräilee muutaman poliittisen irtopisteen ja tekee kokonaisvaikutuksista hiilineutraalin syömällä puuroa seuraavat 300 vuotta.
"Tilannetta on katsottu läpi sormien, koska kovan linjan johto on tuonut nuorisoliittoon ja puolueeseen paljon uusia, ulkomaalaistaustaisia jäseniä."
.. OpportuNistien Ahneus Syö Heidät Itsensäkin.. Ennemmin Tai Myöhemmin.. ;P
.. Mut Joo.. Ei mitään Uutta täällä.. NarsuMarsuLandian Taivaan Alla.. ;DJo vanhuuseläkkeellä oleva ex-duunari lienee Suomessa demarin prototyyppi.
- typical.perse
Jaa.. vissiin aika tavallinen työmies.
Persuista voisi tehdä samanlaisen aloituksen niin voisi tulla hauskaa :) - JossainMuualla
Hajatelmina seuraavaa:
-Tasapäistäminen on vahva ja erottumisen pelko suuri
-Kansalaisten rahat kuuluvat valtiolle joka jakaa rahat parhaaksi katsomallaan tavalla
-Megalomaaniset rakenteet, jotka eivät jotenkin vain oikein toimi
-Punainen solmio
Hassu oikeudenmukaisuuden vaatimuksen, kateuden ja tasapäistämisen yhdistelmä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823333
- 1023046
- 532262
- 211731
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201705Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111640Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61528Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221468Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381374