Valtaeliittimme, sen media ja lakeijat ovat kiihkeän suomalaisvastaisia. Pakkomamutus, pakkoruotsitus ja Euvostoliiton kannattaminen ovat kaikki suunnattu suomalaista Suomea vastaan. Sitä voi hyvällä syyllä kutsua suomalaisvastaiseksi rasismiksi. Miksi siitä ollaan hiljaa?!
Suomalaivastainen rasismi jyllää Suomessa!
HerääSuomi
6283
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kansa on opetettu ajattelemaan vain lompakollaan. Se antaa tuhota suomalaisuuden Suomesta, kunhan vain luvataan muutama euro lisää kuukausittain. Koulujen ns. suvaitsevaisuuskasvatus ja median propaganda on aivopessyt kansamme sallimaan oman maan , kansan , kulttuurin, kielen ja uskon tuhoamisen.
Kaikkein eniten syrjitty on PAAVO VÄYRYNEN, media vihaa häntä ja haluaa tuhota hänet
Media ajaa Väyrysen tositarkoituksella sivuun häiritsemästä konsensusta, joka on vaihtamassa kansan kertaheitolla.
Tämä Suomalaisrasismi todella kova ongelma nykyään, ja sen annetaan vain tapahtua. Miksi on kahdet säännöt, jos omaat suojavärin niin saat avoimesti vihapuhua lehdissä tai tv- lähetyksissä ja sama koskee myös näitä suvaitsevia, kun pilkan ja vihapuheen kohteena on kantasuomalainen mies, niin silloin sana on vapaa, ihan mitä tahansa törkeyksiä ja haukkuja suoltamaan. Onneksi on jo muutamia ennakkotapauksia tullut asian tiimoilta, mutta milloin valtiovalta/ media rupeaa tunnustamaan tämän tosiasian, että syyllistyvät rasismiin, juurikin kantaväestöä kohtaan, sekä muutenkin moraalisesti liikkuvat kovin epävakaalla pinnalla. Tästä asiasta on useat normaalikansalaise tuohtuneet, koska ei ole mitään oikeuksia verrattuna tiettyihin kunniakansalaisiin, joten kannattaisikohan alkaa päättäjien ja suvaitsevaiston miettimään oikeasti, että vika löytyy suurimmaksi osaksi, kun katsoo peiliin ja ajattelee, onko itse toiminut tasa-arvoisesti omaa kansaansa kohtaan. Saattaa tulla järkytyksenä monelle omat toiminta tapansa, jos oivaltavat asian ironisen puolen.
Länsimaissa yleensä ns. vasemmistoliberaali eliitti ja sen media esittävät, että nimenomaan valkoinen heteroseksuaalinen keski-ikäinen mies on kaiken pahan ruumiillistuma. Ja että ainoa rasismin muoto on se, kun valkoinen halveksii muita rotuja. Ja valkoisen ihmisen(miehen!) halveksiminen ei ole mitään rasismia!?
Suomalaisetko rasisteja? YK:lle uskollisia, tuemme GCM-sopimusta.
GCM-sopimus
Global Compact for Migration tai Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration (suom. "Globaali sopimus turvallisesta, järjestelmällisestä ja jatkuvasta maahanmuutosta") eli yleisemmin GCM-sopimus on Yhdistyneiden kansakuntien laatima maahanmuutto- ja siirtolaisuussopimus, joka on suunniteltu allekirjoitettavaksi 10.–11. joulukuuta 2018 Marokossa. Sen jälkeen sopimus etenee vielä YK:n yleiskokouksen hyväksyttäväksi.[1]
Asiakirjan mukaan sopimuksessa korostetaan maahanmuuton positiivista henkeä, toivotaan uusien ja joustavien muuttoreittien avaamista maahanmuuttajille sekä perheenyhdistämisen helpottamista. Sopimuksessa YK:n jäsenet sitoutuvat laajamittaisen maahanmuuton hyväksymiseen ja edistämiseen sekä pyrkii saamaan samat oikeudet riippumatta siitä, onko tulija tullut laittomasti vai laillisesti maahan. Sopimuksessa on 23 tavoitetta, joiden tarkoitus on puuttua maahanmuuttoon ja siirtolaisuuteen maailmanlaajuisesti.