Outo tunne tatuoinnissa?

Huolisssaan

Hei.
Päätin kirjoittaa tästä aiheesta,kun tästä ei paljoa juttuja ole!
Tosiaan minulla on 2 mustalla tehtyä tatuointia. Molemmat otin Lahdessa kliniikalla. Ensimmäisen 1v sitten ja toisen n. 3kk sitten. Tämä kirjoitus koskee 1v sitten ottamaani tatuointia,jossa on ilmennyt outoja tuntemuksia ottamisen jälkeen.. en osaa kuvailla onko kyseinen tuntemus polttelua,kipua,pistelyä tai särkyä, mutta jotain vastaavaa se on..Olen tuntenut sitä tähän päivään asti! Uudemmassa tatuoinnissa tälläistä ei juuri ole ilmenmyt.
Tatuointini on joistain kohdin koholla, johtuu varmasti että on painettu liian syvälle? Lisäksi tatuoija tatuoi lieväati koholla olevan luomen päältä. Lääkärissä en ole käynyt,kun ajatellut että lievä oireilu menisi joskus ohi. Onko muilla ilmennyt outouksia tatuoinneissa? Virheitä? Yms.
Voiko olla että olen allerginen väriaineelle? Tai hermovaurio?
Pidän tatuoinneista..,mutta huolettaa ja ihmetyttää että viittiikö,uskallanko tai haluanko ottaa enään lisää.

3

233

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Idioottiitsekin

      Oletko kysynyt tatuoijalta? Kysy sieltä, älä miltään keskustelupalstalta mihin saa kuka tahansa idiootti kirjoitella mitä haluaa.

      • älävingu

        Nämä palstat ovat juuri sitä varten, että täällä voi kysellä myös muiden mielipiteitä.


      • vingunpas

        Mutta kun nämä ei ole mielipideasioita vaan vastauksen pitää perustua faktoihin. Eikä täällä oleskelevat parit tatuoinnit ottaneet osaa sellaisia antaa vaikka itsensä asiantuntijoiksi ovatkin ylentäneet tahallaan vääriä neuvoja antavat siihen päälle. Myös ihotyypit, tatuointityylit, tatuointipaikka ja käytetyt välineet toimivat erilailla, tekijä tietää nämä, ei foorumilla pyörivä tatuoitu vaikka hän sattuisinkin tietämään aiheesta yleisesti normaalia enemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      65
      630
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe