Aiemmin hehkutettiin, että Camrystä tulee Avensiksen korvaaja. Mikä hemmetin korvaaja se on, kun alkaen hinta on liki 40 tonnia ja Avensiksella se oli 35-36 tonnia.
Kyllä taas on ollut sellainen uutisankka, että oksat pois. Toki minä nyt sen tiesin, että kalliimpihan tuo tulee olemaan, mutta en nyt sentään ikinä olisi uskonut, että alkaen malli on 39200. Siihen toimituskulut, toiset renkaat, väri, jonkunlainen lämmitin, jotka siis ovat ilman muuta pakollisia, ja varmasti nekin huomattavasti kaliimpia kuin Aveniksessa, niin puhutaan pitkälle yli 40 tonnin autosta.
Se on moro toyota, ainakin meikäläisen kohdalla. Pienempään en missään nimessä pysty vaihtamaan, joten nyt tuli eteen merkinvaihto, löytyyhän nuita.
Hahhah mikä vitsi.
11
261
Vastaukset
- OletVainNoloPoika
Mistähän olet vetänyt tuon hinnan? No tietenkin omasta sairaasta päästäsi. Maahantuojahan ei ole vieläkään julkistanut mitään hintatietoja. Olet siis vain nolo provotrollipoika.
Tuollahan se hinnasto on, julkaistu eilennä.
https://www.toyota.fi/download/cms/fifi/Toyota_Camry_hinnasto_091118_tcm-3018-1518997.pdf- Kerroppa
Ja minkälaisen saksalaisen saa tuohon hintaan?
- OletVainNoloPoika
santtu_1975X kirjoitti:
Tuollahan se hinnasto on, julkaistu eilennä.
https://www.toyota.fi/download/cms/fifi/Toyota_Camry_hinnasto_091118_tcm-3018-1518997.pdfEli siis taas se jo tuttuakin tutumpi kymppitonnin hintaero vastaaviin sakalaisiin verrattuna. Eipä ihme että Toyota menee kaupaksi paremmin.
- näillämennääntaas
Kerroppa kirjoitti:
Ja minkälaisen saksalaisen saa tuohon hintaan?
Huippusaksalaisenhan tuohon hintaan saa, joka ei huuda, kun sillä alkaa kiihdyttämään, samoin kuin Camry, sanoin autotoimittaja, joka sitä testasi.
Vapaasti hengittävä 2.4 ltr moottori ja sähkömoottorin yhteisteho pitkälle yli 200 heppaa. Huiput 170-180 km(h, jolla olla saksan bahnojen tukkoina, kiihtyvyys 8.3 sek 0-100km/h kauhean huudon saattelemana. Otetaan mikä vaan saksalainen premium, jossa esim. vain 150 hv, sama kiihtyvyys ja huiput 230km/h. 190 heppanen Passat, Superb yms. 7.7 sek ja huiput 232 km/h, ilman huutoa, vaan menemisen meininkiä. Lisäksi saksalaisen huippuajettavuus. Nämä tulee paljastumaan ensimmäisissä testeissä, johon Camry lykätään samanhintaisten ja kokoisten premiumien rinnalle, hännille tulee jäämään, edelleen.
- Kovarassi
Uus farkkucorolla samankokoinen ku uusin avensis .
- OletkoVähäYksinkertainen
No mitä sitten?
- avensis.jäi.vanhaksi
Kertoo enemmän Avensiksesta kuin Corollasta. Tuo Avensis jäi auttamattoman alimittaiseksi siihen luokkaan mihin se oli alunperin tehty. Esim nykyisessä Octaviassa on samat tilat ja Passatissa, 508ssa ja Mondeossa selkeästi enemmän.
- Tännevaann
OletkoVähäYksinkertainen kirjoitti:
No mitä sitten?
Lue idiootti aloittajan kirjoitus
- Sellaista.se
Autot hinnoitellaan koon, moottorin, varusteiden yms mukaan. Camry ei ole kallis, kaikilla ei vaan ole varaa siihen,
- Toyota_Hybrid1
hehkutettiinhan aikoinaan että skoda octavia korvaa pappa-tunturin, hah mikä vitsi, skodaan laittoivat neljä rengasta ja suuripäästöisemmän moottorin. ja kuinka monta kertaa kalliimpi skodasta tulikaan kunnon tunaan verrattuna...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat265626- 77598
- 104574
- 54547
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49513- 47437