Mexicon onni on USA naapurina!

Jos Meksikolla olisi ollut USA:n asemesta Venäjä/NL:n kaltainen naapuri, ei maan itsenäisyydestä olisi mitään jäljellä.
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyökännyt jo moneen kertaan ja vallannut mieleläänkoko Mexicon. Onneksi se ei ole naapuri, vaan USA, joka kahmi vain Texasin ja Kalifornian.

Äänestä

USA:n naapurina on hyvä olla. Kanadalaisten elintasokin olisi paljon alhaisempi, jos naapurina ei olisi USA.

Äänestä

Kyllä ne niin Hondurasissa, Guatemalassa ja Kuubassakin nauttivat USA:n ihanasta läheisyydestä. Ja tietenkin Kolumbiassa.

USA:n mainiosta vaikutuksesta saadaan nauttia myös hieman kauempana. Kommunistien hallitsemassa Afganistanissa ihmiset pukeutuivat länsimaisesti ja käyttäytyi8vät normaalisti. USA:n tukemien vapaustaistelijoiden pelastettua maan pääelinkeinoksi on tullut huumeiden viljely (vaikka todellisuudessa tuottaakin halpoja raaka-aineita jenkkiteollisuudelle) ja pukeutumistyyli ja käyttäytymistavat ovat taantuneet kivikaudelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viva-Villa kirjoitti:

Jos Meksikolla olisi ollut USA:n asemesta Venäjä/NL:n kaltainen naapuri, ei maan itsenäisyydestä olisi mitään jäljellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu