Sä sekoitat mun ajatukset kokonaan. Oon ihan hämmennyksen vallassa.
J-miehelle
Tyttönen8
351788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
J-miehen sukunimen eka kirjain? Tai muita tunnisteita?
Tunnisteeksi voisin sanoa että kiitos viimeisestä
Ilo oli kokonaan minun puolellani :)
:) 3 tunnisteeksi voisin sanoa että ajatukset haahuilevat työ ympäristössä vaikka en siellä hetkeen ole
Niinpä vaikeaa tekee nähdä sinut noin niin ,kuin ohi mennen.
Sun seurassa sydän hakkaa...
P...
Jättääkö välillä väliä.
Jättää tavallaan,
sylkee kämmeniinsä ja niillä kampaa ohimoiltaan hiuksia kaljusa peitoks.
Ja blondi kysessä?
Maritta tyttönen seitekymppinen.
Kateellinen toisille naisille koska soittaa hulluja perään.
E-nainen on ihana...
Brunette ja Etelä suomi
Olet vain työkaveri minulle, et muuta.
J:n pikkuvaimo taas tänään pissa sukassa siellä. Toivottavasti ukkos pääsee susta eroon :p
Ja tämä mielenvikainen taas vauhdissa. Ei kaikki ole pikkuvaimon kirjoituksia. Olet hölmö jos niin luulet!
Saatoin tunnistaa itseni tästä. Olisi itse asiassa helpompaa jos tunnustaisit tunteesi minulle suoraan. Kerran me täällä vaan eletään.
Helposti sanottu. Samaa voisin sanoa myös hänelle
Ehkä oo huomannut mutta me muut ollaan. Koko LT/K tietää ja on ajan kysymys milloin se Jiin vaimo tietää myös.
Mitäpä jos auttaisitte hieman sitä vaimoa saamaan tietoonsa k.o asian? Eli kuka Jii ja kuka vaimo ja mikä on tuo LT/K?
Missä päin?
Kiitos vinkistä.
Jos olet S-nainen, niin en ole lainkaan kiinnostunut sinusta siinä mielessä. Sinulla on aika voimakkaat juonteet kasvoissa ja nenäsi on erikoisen näköinen. Sellainen drooping tip tyyppinen nenä. Sille kannattaisi jotain tehdä. Et mikään kedon kaunein kukkanen muutenkaan ole. Inhottaa se, miten lääpälläsi näytät olevasi muhun.
En tiedä keneltä ja kenelle tämä viesti on, mutta en ymmärrä miksi kirjoitat kenellekään tuollaisen viestin. Jos joku nainen on kiusallisen ihastunut sinuun, sano hänelle nätisti, mutta suoraan, että et ole kiinnostunut hänestä ja haluat hänen jättävän sinut rauhaan. Puhuminen toisesta ja toisen ulkonäöstä noin halveksivasti ei ole todellakaan puoleensavetävä piirre ihmisessä. Ehkäpä olet naiselle katkera jostain, mutta yritä päästä sen yli ja eteenpäin.
"äläkatsomua" on vain surkea paskavuoritrolli. Näitä samanlaisia kirjoituksia täällä riittää. Näitä ei kannata ainakaan noteerata mitenkään.
En ole mistään katkera. En voi hänelle suoraan sanoa asiasta, täällä voin avautua.
Aika mielenkiintoiselta kuullostava tarina "pysykaukanaäläkatsomua", mutta tuo sun terveydentila kyllä alkoi huolestuttaa. Koetko siis, että joku S-nainen täällä sulle kirjoittelee eri nimimerkkien taakse piiloutuneena? Ja uskot totena? Nooh, ei kai se niin ikävää ole jos tuon kaltaisissa harhoissa aikaansa viettää, että naiset jahtaa ja kirjoittelee "komealle". Tilassasi on vain valitettavasti paranoidiseen skitsofreniaan viittaavia oireita, jossa havaitsemisen vääristymät eli harhaluulot ja aistiharhat sekä ongelmat seksuaalielämässä ovat valitettavasti ongelmana keskiössä. Monestihan harhaisuuteen taipuvat ihmiset eivät edes tarvitse "oikeita" sosiaalisia kontakteja, koska uusia "hahmoja" nousee kun sieniä sateella! Lisäksi oman liiallisen seksuaalisuuden kohtaaminen käsi housuissa Puuha-Petenä saatta aiheuttaa liiallista häpeäntunteen kokemista. Nooh, olet nuori ihminen ja ongelmasi on hoidettavissa. Sinun tapauksessa ei kannata jäädä kotiin harhaisuutta häpeämään, jotta ongelmasi ei ainakaan pahenisi vainoharhaisuuteen asti. Tässä tapauksessa vainoharhainen potilas voi harhaisena kuvitella olevansa naapureiden, postinkantajien, bussikuskien, eläinten ja jopa hyönteisten seksuaalisten halujen kohteena ja kokea voimakasta ahdistuneisuutta ja tuskaisuutta liian suuren vetovoimansa tähden. Suosittelen, että hakeudut pikaisesti lähimmälle mielenterveyspoliklinikalle hoitoarviota varten. Hienoa, että uskalsit jakaa ajatuksesi myös tänne palstalle. Pikaista paranemista!
J on minullakin mielessä. Hän on vaan niin ihana. Ei vain saisi olla.
Laitatko vinkin nimestäsi?
Sinuna en laittaisi :)
Itse en yleensä harrasta näitä nimikirjainleikkejä täällä, ovat bähän turhia. Mutta kun nyt itse aloitin niin sanotaan näin. En ole S, J enkä M. Näitä täällä nähnyt kaipailtavana usein jonkun J:n toimesta.
Tilanne on hankala. Toisaalta toivoisin hänen tietävän mitä tunnen, toisaalta en, koska hän voisi kiusaantua siitä. En halua olla mikään vainoaja toisen silmissä.
En edelleenkään ole kiinnostunut. Toivon että pysyttelet välimatkan päässä töissäkin. En etsi naista koska rakastan omaa naistani. Koita ymmärtää jo.
Tämä ei minulta.
Eikö Arvon Jii vois keskittyä siihen omaan naiseensa ja parisuhteeseensa eikä notkua työpaikkaromanssit palstalla jos kerran tunteen palo on omaa naista kohtaan niin suuri. Ei luulis ulkopuolisia tarpeita silloin olevan.
Tervehdys harhainen ystäväni. Sinähän olet tänään ollutkin aikaisin liikkeellä. Niin no eikös ne muumilaakson tarinoita jaksot alakin aika aikaisin? :D Ja taas olet uuden hahmonkin harhaisessa mielessäs luonut. Nooh, eihän tuossa uudessa hahmossa mitään uutta ole, noudattaa samaa kaavaa vanhojen kanssa, että liiallinen vetovoima vaivaa ja naiset vainoaa. :D Ja oman "naisenkin" olet löytänyt :D, vaikka eikös se ollutkin viimeksi oikea käsi, Puuha-Pete? Se tässä uudessa ihmetyttää, että kirjoitat kuin sinulla olisi työpaikka? Mitähän siitäkin tulisi, jos oikeasti kävisit töissä? :D Siitä saisi hyvän tositelevisio-formaatin, "suljetun harhainen Spede duunissa". Se ois hauskaa, vaikka kyllä sä minun mielestäni johonkin työhön sopisit. Enemmin sellaisiin projektiluontoisiin tehtäviin. Selailin tässä pikaisesti avoinna olevia hommia ja heti yksi sinulle sopiva pisti silmään. Niuvanniemen sikalassa on yli kuusisataakiloinen urossika karkuteillä ja ne tarvii sinne jonkun houkuttelemaan sen takas karsinaan. Sähän olet tunnettu yli sukupuoli- ja lajirajojen ylittävästä vetovoimasta, homma sopisi just sulle. Varmuuden vuoksi maagista vetovoimaasi lisättäisiin vielä valelemalla sinut yltä päältä paskalla, niin että varmasti siallakin natsaa. Ja homman hoidettuasi voisit käväistä pikaisesti "tiedät kyllä missä". :D