Että sillä tavalla. Onko mahdollista ja kuinka usein onnistutaan yrityksessä?
Sitten eläkkeellä nautitaan heh
Sitten eläkkeellä nautitaan heh
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Narsistilla hyvät mahdollisuudet. Ei haittaa
Otsalle ei ryppyjä kun ei mieti muiden puolesta. Ajattelee vain omaa etuaan joka kohdassa. Hyvä tapa mennä eteenpäin.
Tuskinpa tuota on tilastoitu mutta lienee melko harvinaista. Omassa tuttavapiirissäni on ainoastaan yksi tapaus. Kyseessä on pk-yrityksen perinyt heppu joka myi yrityksen muutaman vuoden jälkeen ja noin 4.kymppisenä muutti vaimoineen Espanjaan.
Ökytuloisista ja kultaisen kädenpuristuksen saaneista löytynee eniten terveenä työnsä lopettaneita.
Olen kuvannut itseäni metallin palkkatyötä tehneeksi sekatyöläiseksi ja vaimoni on ollut vuosia kotona ja muina vuosina tehnyt ansiokkaan uran osa-aikaisena marketin kassana.
Siirryin 52 vuotisena työpätkä / työttömyysjakso vuosiin siten, että työpätkät lyhenivät ( min 2pv ) ja työttömyysjaksot pitenivät.
57 vuotisena täysvapaalle ja, aikaisemman sopimuksen mukaisesti vaimoni lopetti viivakoodien vinguttamisen kassalla ollessaan 52v.
Olen nyt 75 vuotinen. 7 vuotta sitten leikattiin peräsuolen syöpä mutta toipumiskuukausien jälkeen olen ollut, ja olen edellenkin, terve ja hyväkuntoinen.
Joku sanoisi rumasti, että kyrpä seisoo ja puntti kulkee mutta ehkä tuo on lievää liioittelua koska molemmat hiipuvat hiljalleen.
Jos suurin osa tekisi kuin ystäväsi yrittäjä Suomi olisi autiomaa
Ehkä näin on tarkoitettu kohtalonsa kullakin. Hyvää jatkoa teille.
Pyrkijöitä Suomeen on tällä hetkellä kun talous on hyvä ja kohtelee kaikkia tasavertaisesti
Toisin oli sata vuotta sitten.