pieni tulonen eläkeläinen maksaa tuloistaan eniten

pieni tulonen eläkeläinen maksaa tuloistaan kuukautessa eniten.eli kaikki meenee eikä riitäkkään.
8172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • epätoivoisesti yrittävät pientuloiset saada peleistä euroja lääkkeisiin tai ruokaan , koska molempiin ei riitä kepuli oikeistohallituksen leikkausten jälkeen.. voi voi.. no ei auta kuin äänestää vasemmistoa seuraavissa vaaleissa.

    Äänestä

  • äänivasemmistolle kirjoitti:

    epätoivoisesti yrittävät pientuloiset saada peleistä euroja lääkkeisiin tai ruokaan , koska molempiin ei riitä kepuli oikeistohallituksen leikkausten jälkeen.. voi voi.. no ei auta kuin äänestää vasemmistoa seuraavissa vaaleissa.

    Väitätkö etteivät eläkeläiset pelaa rahojansa vasemmistohallitusten aikana? Ovat ainakin aiemmin pelanneet ja pelaavat jatkossakin.

    Äänestä

  • äänivasemmistolle kirjoitti:

    epätoivoisesti yrittävät pientuloiset saada peleistä euroja lääkkeisiin tai ruokaan , koska molempiin ei riitä kepuli oikeistohallituksen leikkausten jälkeen.. voi voi.. no ei auta kuin äänestää vasemmistoa seuraavissa vaaleissa.

    Ja kukahan sen taitetun indeksi eläkkeisiin järjesti... ettei vaan ollut Paavo Lipposen hallitus

    https://www.eduskunta.fi/FI/tietoaeduskunnasta/kirjasto/tietopalvelulta-kysyttya/Sivut/mika-on-taitettu-indeksi.aspx

    Äänestä

  • lipponen olikin porvari, ihme kun ei kokoomukseen tms loikannu.

    Äänestä

Jos ei riitä niin eläkeläinen oikeutettu Asumistukeen? Perustoimeentulo tukeen Siis kaikki saa ilmaiseksi jos omat rahat ei riitä?
Pitäskö systeemiä muuttaa niin että lasketaan eläkeläisten verotusta?
Mutta sen jälkeen on luumusukkien tultava toimeen käteenjäävällä rahalla.
Sitäkö aloittaja haluaa?

Äänestä

Kyllä se vain kovin maksaja on yhteishuoltajuus vkloppuisä, et saa tukea, asumiseen maksat omasta pussista työttömänäkin elatuksen asumisen, lapsen matkat ruoat ja asut yliahtaaassa kopissa, koska as,tukea, ei tipu mutta laskujen jälkeen, ei ole rahamäärä edes sitä mitä sosiaalitoimen asiakkaalla, mihinkään ei tule apuja.

Äänestä

On taas suomen kieli hakusessa aloittajalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opri kirjoitti:

pieni tulonen eläkeläinen maksaa tuloistaan kuukautessa eniten.eli kaikki meenee eikä riitäkkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu