Olen ollut palstalla muutaman päivän ja minut mollattiin totaalisesti. En edes tiedä miksi. Ihan pahaa teki.Onkohan tämä käyttämäni nimimerkki ollut jollain aikaisemmin käytössä.?
Toinen asia jonka havaitsin myös itsessäni, että täällä helposti alitajunta aktivoituu ja alhaiset ajatukset nousee pintaan helposti jos on mielenterveydellisiä ongelmia.
Esim sivupersoonat nousevat esille huomaamatta.
Täällä oleminen pitemmän päälle ei ole silloin terveellistä.
Mitä mieltä olette?
Palstailun vaarat.
2
196
Vastaukset
- Oikeassaolet
Täysin samaa mieltä kanssasi. Palstoilla pyörii paljon pahansuopia ihmisiä, jotka haluavat tehdä parhaansa mukaan kiusaa kenelle tahansa, jota huomaavat pystyvänsä huijaamaan. Palstoilta löytyy varmasti myös aitojakin ihmisiä, joilla on se aitokin tarina kerrottavanaan, mutta joskus on täysin mahdotonta sanoa kumpaan kastiin kirjoittaja kuuluu. Täällä voikin varautua siihen, että mikään ei ole sitä mitä ehkä luulee kuvittelevansa.
Vaikka palstaa nähneenä täällä vierailu tuntuukin aika toivottomalta, joillekin palstoille kirjoittelu on kuitenkin ainoa tapa purkaa tunteitaan. Tämän takia jotkut jatkavat täällä roikkumista, vaikka saattavat täysin hyvin tietääkin, että sen oikean löytäminen on melkein kuin lottoa pelaisi. Epätoivoiset ihmiset ovat myös usein liian hyväuskoisia ja siksi täydellisiä ilkeilyn kohteeksi, joten trollit ovat täällä valitettavan yleinen näky.
Minun neuvoni sinulle on, että jos kaipaat täällä jotakuta ja haluat lähestyä häntä niin tee se mieluiten tosielämän puolella. Vaikka onkin mahdollista, että mielessäsi oleva henkilö löytyykin täältä niin on melko haastavaa erottaa se oikea henkilö feikistä tai jostakin toisesta vastaavanlaisessa tilanteessa olevasta. Mikään ei ole toki mahdotonta, sillä tunnustan itsekin olevani yksi täällä olevista kaipailijoista. Olen kuitenkin hyväksynyt sen tosiasian, että mikään täällä ei ole totta ennen kuin se tosielämässä todistetaan ja yritän pitää parhaani mukaan pääni kylmänä. Itse en suostu alentumaan haukkumaan, huijaamaan tai sanomaan mitään muutakaan ilkeää tuntemattomille, mutta tiedän olevani täällä selkeässä vähemmistössä. - IhmettelenIhmisiä
Hei kiva kun vastasit.
Sen kyllä uskon, että täällä on monenlaista ihmistä.
Tämä on kyllä oiva paikka tunteenpurkauksille ja varmaan toisia se helpottaa tavallaan, mutta on myös esiintymistäkin havaittavissa.
En kyllä etsi täältä ketään, enkä edes uskaltaisi. Juttu seuraa haen ja jaan mielelläni ajatuksia, koska mulla on tuota elämänkokemusta kertynyt rutkasti hyvää ja huonoa. Moikka ja hyvää Illan jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä892102Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1001283